"Çanta Federasyon" Genel Kurul yaptı da biz mi aday olmadık!

Bir önceki yazım "Lafla peynir gemisi yürümez (miş)" (!) başlıklı yazımla ilgili ÇANDEF Başkanı Ömer Lütfi Özenç kardeşimiz (!) www.cankiri.web.tr adresinde "Yola devam" başlıklı cevabi bir yazı kaleme almış...

Sevindim... Bunun yanısıra da üzüldüm (!) Neden mi?

Gelenektir, köşe yazılarına konu olan isimler, düşüncelerini aynı köşeden belirtme fırsatı ararlar ve bunu da bulurlar! ÇANDEF Başkanı Özenç de böylesi bir tercihte bulunmuş olsaydı "yerleşik kuralların" Çankırı ve Çankırılı adına uygulanabilirliğine vesile olma fırsatını ve daha da ileriye giderek "öncü" olabilme şansını yakalamış olacaktı!

Kanaatimce "tarihi bir fırsatı" da kaçırdı diye düşünüyor ve sadede geliyorum...

Özenç kaleme aldığı cevabi yazısında "Bu işin uzun soluklu bir iş olduğunu, uygulama adımlarının olduğunu, sırasıyla yapılması gereken çalışmalar olduğunu, niyetin birlikte hareket eden bir Çankırılı gurubu oluşturmak olduğunu hep dile getirdik. Bütün bu çalışmalar sanki tamamlanmış gibi, böyle bir eleştiriye maruz kalmaktan üzüntü duydum." diyor.

BU DÜŞÜNCEDEN YOLA ÇIKARSAK!
Hangi iş, ne kadar uzun soluklu bilemem. Ancak somut verileri sıralamakta beis görmeyeceğim: Ülkede yıllardır varlıklarını güçlü bir şekilde sürdüren TOBB, TESK ve İşçi Sendikaları TÜRK-İŞ, DİSK, HAK-İŞ gibi güçlü STK'ların durumu ortada!

Bugün için DİSK ve HAK-İŞ'ten Genel Başkanları listelerde yer aldılar! Ötesi var mı? Her iki kuruluşun üye sayısına baktığımızda hangi restleri çekmeleri gerektiğini okuyucunun hayal gücüne bırakıyorum.

Bunun yanısıra bugün itibariyle ÇANDEF ve Ankara'daki Fed. varlıklarını "köy dernekleri" üzerinden oluşturmuş durumdalar. Çankırı'nın mevcut köy sayısı gözönüne alındığında, var olan her iki oluşuma "üye köy derneği sayısı" orantısı, bırakın Başkent'teki Fed. (!) İstanbul'daki ÇANDEF'i dahi tartışılır duruma taşıyabilir. (Bunu da başka bir yazıda tartışma konusu yapabiliriz)

Son olarak Özenç'in dile getirdiği "Ayrıca, Vedat Beki’nin yazısına yorum yapan kimliği belirsiz şahıslar, bu işlerle uğraşıp hangi menfaatler elde edildiğini açıklamalıdır." cümlesi ile ilgili de düşüncelerimi belirtmek istiyorum. Ancak beyan ettiğim düşünceler sadece ve Ankara'daki Fed. (!) bağlayacaktır. Ortaya koyacağım eleştirilerin ÇANDEF'le ilişkilendirilmemesini özellikle rica ediyorum.

BAŞKENT'TE "ÇANTA FEDERASYON" (!)
Dün itibariyle kaleme aldığım "Lafla peynir gemisi yürümez (miş" (!) başlıklı yazıma yapılan okuyucu yorumlarının eleştirilerine katılmamak mümkün değil. Şöyle ki; Başkent'te Çankırı Caddesi üzerinde devasa ve soluk (!) reklam tabelası altında var olduğunu iddia eden Fed. (bundan böyle Çanta Federasyon olarak zikredilecektir) kurulduğu tarihten bu yana anlı - şanlı bir genel kurul yap(a)mamıştır!

Aksini iddia eden var ise ortaya fotoğraflı - videolu görüntüler koymak zorundadır!

Çanta Federasyon'un genel kurulları halen Genel Sekreter olarak görev yapan ŞÇ'in sürekli olarak yanında taşıdığı emektar "çanta"sı içerisinde gerçekleşmiştir!

ŞÇ'nin o meşhur "çanta"sı dile gelse de bir konuşsa!

Genel Kurul ya da kongresini "çanta" üzerinde yapan bir fed'e ne denebilir: Çanta Federasyon!

300 bin Çankırılı'nın yaşadığını iddia ettiğin Başkent'te "çanta genel kurullar" yaparsan, yapma ihtiyacı hissedersen, okuyucu da "bu işin içinde menfaat var" (!) cümlesini kurmakta hiç mi hiç bir beis görmez!

ÇANDEF'in son genel kurulunda işadamı Mustafa Özdemir kürsüye çıktı, gümbür gümbür eleştirisini yaptı! Kim ne dedi! Hangi delege saygısızlık gösterdi?

Siz geleceksiniz, Başkent'te Çankırı Caddesinde "çanta" içerisinde gerçekleşen Genel Kurulda konuşacaksınız! Öyle mi!

Güldürmeyiniz!

Başkent'teki "Çanta Federasyon" Genel Kurul yaptı da, ayakları yere basan, iş yapacak Çankırı insanı mı aday olmadı?

Böylesi bir durumda doğaldır ki, "kendi çalan kendi söyleyen" üç-beş çapsız Federasyonu elinde oyuncak ediyor, ahkam kesiyor, kendisine statü sağlıyor! Daha da öteye gidiyor; başta ben olmak üzere, onu bunu tehdit ediyor!

Şimdilik burada mola vermek istiyorum... Okuyucunun, Çankırı insanının, özellikle Başkent'te yaşayan Çankırı insanının mevcut "Çanta Federasyon" ile ilgili düşüncelerini çok daha yüksek sesli olarak dile getirmesinden başka bir dileğim olamaz...

Bekleyelim ve görelim...

Not: Çanta Federasyon Başkanı şahsıma karşı çok öfkeli(ymiş) (!) "Uzman danış kurulu"na da "benimle ilgili danış" görüşmeleri gerçekleştiriyormuş! Yine atasözüne gideceğim: Kılavuzu karga olanın... ! Mevcut duruma uyarlarsak: Karga'ya klavuz olanın ...

Ek: ÇANDEF Başkanı Ömer Özenç'in cevabi yazısının tam metni için:

http://www.cankiri.web.tr/pg.asp?t=yola-devam&l=tr&ID=5685

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
5 Yorum