Çerkeş Anadolu Lisesi öğrencileri Macaristan yolunda!

Çerkeş Anadolu Lisesi öğrencileri Macaristan yolunda!

“Together in Europe” projesi kapsamı içerisinde Çerkeş

Anadolu Lisesinden 25 kişilik bir heyet yarın Macaristan’a gidiyor.

Başta Budapeşte olmak üzere, Macaristan’da çeşitli yerleri ziyaret edecek olan kafileye okul müdürü Abdullah Aslan başkanlık ediyor.

Rehber öğretmen Yudum Balcı’nın da bulunduğu kafilede 5 idareci ve 20 öğrenci bulunmakta. Aynı proje ile geçen yıl (2009) Eylül ayında Macaristan’dan 4 idareci ile 20 öğrenci ülkemize gelerek Çerkeş’te misafir olmuşlardı.

Gezi ile ilgili olarak düşüncelerini aldığımız Çerkeş Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Aslan “Geçen yıl Macaristan’dan gelen misafirlerimizi Çerkeş’te ağırlamıştık. Proje kapsamında bu yıl bizim Macaristan ziyaretimiz gerçekleşiyor. Öğrencilerimizin farklı kültür ve ülke görmeleri ve onları yakından tanımaları ile başta üniversite eğitimleri ve ileriki yaşamlarında önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Her bakımdan faydalı bir gezi olacağı kanaatindeyim.” dedi.

Macaristan’a gidecek olan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri bu akşam Çerkeş’ten ayrılacak ve yarın saat 11.00’de hava yoluyla Macaristan’a gidecekler. Anadolu Lisesi kafilesi 8 Mayıs 2010 tarihinde ülkemize dönüş yapacak.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler