CHP lideri Özel'den Grup Toplantısı'nda yerel seçim mesajı.. Son Dakika

CHP lideri Özel'den Grup Toplantısı'nda yerel seçim mesajı.. Son Dakika

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda değerlendirmelerde bulunuyor. Yerel seçim gündeminin ısındığı, İYİ Parti'nin 31 Mart'a ilişkin CHP'nin iş birliği teklifini Genel İdare Kurulu'nda oy çokluğuyla reddettiği süreçte Özel, gündeme ilişkin konuşuyor. CHP lideri Özel'in açıklamalarından ne çıkanlar şöyle:

CHP'Lİ VEKİLLER YURTLARA GİDECEK

- Yurtlarda yaşananların ardı arkası kesilmiyor. Asansör kazası, trafik kazası, yemek zehirlenmeleri... Gölge bakanımız ve 10 vekilimizi görevlendirdik, komisyon oluşturduk. İllerdeki KYK yurtlarına gidecekler. Şikayet hattı oluşturacağız, konunun ilgilisi kimse onunla yurt meselesine müdahale edeceğiz. Neden asansör arızaları peşi sıra geliyor? Çünkü bu iktidar bilerek ve isteyerek pek çok yatırıma imkan buldu. Yol, köprü, otoyol yaptırdı ama yurt yaptırmadı. Çünkü öğrencilerimiz cemaatların , tarikatların kucağına düşsün diye gencecik çocuklar kindar nesil olarak yetiştirilsin diye. CHP sorunu biliyor, bunun peşini bırakmayacağız.

YEREL SEÇİM MESAJI KONUŞMANIN SONUNDA

- (CHP'nin Antalya Kampı) Kurultay tartışmalarını geride bıraktık. Bundan sonraki parti ve yerel yönetim stratejimizi konuştuk. Elbette merak edilen konu dün yaşanan gelişmeler, CHP'nin yol haritası... Bunlara konuşmanın sonunda değineceğim.

KADIN TEMSİLİNDE ÖZ ELEŞTİRİ

- Bugün 5 Aralık, 1934 yılında TBMM'de yapılan düzenlemeyle kadınlara seçme ve seçilme hakkı verildi. Bu düzenlemeden sonra 1935'te Meclis'e 18 kadın milletvekili girdi. Bu düzenlemeye liderliğiyle yol açan, bu düzenlemeye oy veren TBMM'nin rahmetli mensuplarını, ilk kadın milletvekillerimizi, bu düzenlemenin baş mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla minnetle anıyoruz. Hayatın yarısı kadın olmasına rağmen Meclis'in yüzde 18'i kadın ve CHP'de bunun bir tık altında. Bunu mutlaka düzenlenmemiz gereğini yapmamız gerekiyor. Yaş ortalaması 43 olan bir parti meclisi kurduk. Gölge kabinede 18 görevlendirme yaptık ve buradaki arkadaşlarımızın yarısı kadın. AKP sadece Aile Bakanlığı'nda bir kadın bakan görevlendiriyor. Bunun anlamı kadının sadece aileden sorumlu olabileceği düşüncesi.

TÜM MEMUR VE İŞÇİLERE KİRA YARDIMI

- Torba kanunlara karşıyız. Kanunda öyle bir madde var ki itirazlara rağmen BDDK'yı 7 yıl önce Ankara'dan İstanbul'a taşıdılar. BDDK üyelerine tazminat veriyorlar, İstanbul'da geçinemiyorlamış. Bunu bütün memurlar için söylemiştim. Hani herkes eşitti, Türkiye'de herkes eşit bazıları daha az eşit. İstanbul'daki memurlar eşit ama BDDK'cılar daha az eşit. Böyle bir şey yok. Sorun ve talep doğru ama adres ve kapsam yanlış. O maddeyi çekin, o maddeyi düzenleyelim. Kira sorunu yaşayana tüm memurlara ve işçilere kira yardımı yapmaya varsan biz buradayız hodri meydan.

"BAHÇELİ VE ERDOĞAN'I EMEKLİLERE ŞİKAYET EDİYORUM"

- Emeklilerin 5 bin lirayı her ay almasını biz söyledik. AKP ve MHP buna yanaşmıyor. Bütün emeklilere Erdoğan ve Bahçeli'yi şikayet ediyorum.

- Kadınlara, gençlere çağrımdır. Belediye meclislerine başvuruda bulunun. Kadın ve gençlik kotası uygulayacağız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler