Çocuklara yasayı hatırlatan Zoroğluna bir hatırlatma da bizden!

Çocuklara "yasayı" hatırlatan Zoroğlu'na bir hatırlatma da bizden!

Her zaman söylediğimiz ve kaleme aldığımız

eleştirileri "kasıtlı" bulan çevreler, ne yazık ki haklılığımızı ortaya koyan eylem ve icraatleri sergilemeye hız kesmeden devam ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Yapraklı yolu üzerinde 9 yaşındaki İsmail Hakkı Karadayı İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Mustafa Uslu'nun yaşamını yitirmesine neden olan elim kaza sonucu, Uslu'nun okul ve sınıf arkadaşları tarafından gerçekleştirilen "protesto" eylemi, Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu'nun  "sahip olduğu yetkileri" kullanımını gözler önüne sermesi açısından önemli bir örnek teşkil etti.

Arkadaşları Mustafa Uslu'yu trafik kazası sonucu kaybetmelerinin verdiği üzüntü ile ellerindeki pankartlarla trafik kazasının meydana gelidği yolda slogan atan ve yetkilileri tedbirsizlikle suçlayan öğrenciler, "Valiyi buraya isteriz" şeklinde slogan atmaları üzerine olay yerine gelen Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, öğrencilere "yaptıklarının yasa dışı olduğu" ikazında bulunarak, okullarına gitmelerini söylüyor!

"YASA DIŞI" (!) CÜMLESİNİ KURAN MÜDÜR,
ARAÇLARI NEDEN BULAMIYOR?

Bu açıklamayı gazete sayfasında görünce ister istemez hafiften bir "tebessüm" etme ihtiyacı duydum! Neden mi ?

Yaklaşık bir aydır yakın takibimde olan bir konuyu ilköğretim çocuklarına "yaptıklarınız yasa dışı" ikazında bulunan Emniyet Müdürü Zoroğlu'na buradan hatırlatmakta beis görmüyorum...

Bildiğiniz gibi, Çankırı Belediyespor Kulübü ile Belediye Başkanı İrfan Dinç arasındaki polemik yüksek düzeyde devam ediyor. Kulüpten personelini ve otobüsü geri alan Başkan Dinç'in bu hamlesine karşın, kulüp yönetimi de belediye hizmetlerinde kullanılan Laguna model 18 AK 225 plakalı ve uzun bir süre "makam aracı" olarak kullanılan binek otomobil. İkincisi ise 18 AH 199 plakalı Ford marka ve "cenaze aracı"na dönüştürülen minübüs!

Kulüp yönetimi avukatı tarafından Çankırı Emniyetine yaklaşık bir ay gibi bir süre önce gönderilen "araçların bulunarak tarafımıza teslimi" talebine karşın, ne hikmetse Çankırı Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu'nun müdürlüğünü yaptığı kurum, avuç içi kadar Çankırı'da "iki aracı" bulup da, kulüp yönetimine teslim edemedi!

Sayın Müdürüm, şayet "yasalar" birilerine hatırlatılacaksa, öyle sanıyoruz ki, buna en fazla ihtiyacı olan "üzülerek" belirtelim ki, maalesef sizlersiniz!

Unutmayınız, "eşit güç kullanımı" mevcut yasalarda açık ve net belirlenmiştir. İlkokul çağındaki çocuklara "yaptıklarınız yasa dışı" uyarısında bulunuyorsanız, yaklaşık bir aydır "Müdürlüğünüzce" bulunmayan iki aracın "ivedilikle" bulunarak "yasaların işlediğini" başta Kulüp Yönetimine, daha sonra da kamuoyuna göstermenizi istirham ediyorum. Saygılarımla...

(Haber/Yorum: Vedat Beki)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler