• BIST 103.024
  • Altın 378,544
  • Dolar 6,8109
  • Euro 7,4186
  • Ankara 20 °C
  • İstanbul 17 °C
  • İzmir 24 °C
  • Çankırı 19 °C
  • Antalya 28 °C
  • Muğla 23 °C

DEVA Partisi'nde örgütlenmede ikinci aşamaya geçildi

DEVA Partisi'nde örgütlenmede ikinci aşamaya geçildi
Koronavirüs salgınına rağmen, DEVA Partisi kuruluşunun ikinci ayında hızla örgütlenmeye devam ediyor. Bunun için web sitesini ana platform olarak kullanan DEVA Partisi, şu anda ülke çapında toplamda on binlerce üye ve gönüllülük başvurusu almış durumda.

Koronavirüs salgınına rağmen, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kuruluşunun ikinci ayında hızla örgütlenmeye devam ediyor. Bunun için web sitesini ana platform olarak kullanan Demokrasi ve Atılım Partisi, şu anda ülke çapında toplamda on binlerce üye ve gönüllülük başvurusu almış durumda ve bu listeye her gün ortalama yüzlerce kişi ekleniyor. Bu üye ve gönüllülerle yürütülen çalışmalar sonucunda, Haziran ayında il ve ilçe bazında ilçe teşkilatları oluşturulmaya başlanacak.

11 Mart 2020 tarihinde kuruluş toplantısını gerçekleştiren Demokrasi ve Atılım Partisi, ilk aşamada kurucuları arasından dijital ortamda gerçekleştirdiği bir toplantı ile Genel Merkez Başkanlık Kurulu'nu, Genel Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulları'nı oluşturdu, devamında ise il ve ilçe örgütlenmelerini tamamlamak üzere 18 Bölge Komisyonu kuruldu. Bu komisyonlarda parti il ve ilçe teşkilatlarında görev almak isteyenlerle ilgili değerlendirmeler yapılıyor.

Koronavirüs salgını dolayısıyla DEVA Partisi bütün iletişimini dijitale, örgütlenme çalışmalarının ana eksenini de web sitesine taşımış durumda. devapartisi.org web sitesinin standart görünümün arkasında kapsamlı bir belge yönetim sistemi ve bütün parti teşkilatları ile etkileşimi sağlayacak güçlü bir bilgi paylaşım platformu bulunuyor.

On binlerce üye ve gönüllü başvurusu; her gün yüzlerce yeni başvuru Deva Partisi kurulduğu günden bu yana, web sitesi üzerinden on binlerce başvuru almış bulunuyor ve buna her gün yüzlerce yeni başvuru ekleniyor. Kişiler devapartisi.org sitesinin e-demokrasi sekmesi üzerinden üyelik veya gönüllülük başvurusu yapabiliyor, arzu edenler de görüşlerini yine “Serbest Kürsü” sekmesinden herkese açık olarak Deva Partisi ile paylaşabiliyor.

TEŞKİLAT İŞLERİ BAŞKANI ERGÜN: ÖNCELİKLE GENÇLERİ VE KADINLARI BEKLİYORUZ
Konuya ilişkin bir açıklama yapan Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün, halihazırda son süratle örgütlenme çalışması içinde bulunduklarını belirterek, bunun da temel ekseninin özellikle sosyal izolasyon kalkana kadar devapartisi.org web sitesi olduğunu söyledi.

DEVA Partisinin Türkiye’de en yüksek genç (yüzde 20) ve kadın (yüzde 35) kotası olan bir parti olduğuna dikkat çeken Ergün, parti il ve ilçe yönetimlerinde de yarı yarıya ilk defa siyaset yapacak kişilere yer vereceklerini; bunun da ağırlıklı gençlerden kadınlardan oluşmasını arzu ettiklerini belirtti.

Ergün bunun dışında il, ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği gibi pozisyonlar için kişilerde aradıkları temel kriterleri evrensel değerlere göre iyi insan olmaları, her ne iş yapıyorsa en iyisini yapan kişiler ve demokratik ilke ve değerleri özümsemiş olmaları olarak açıkladı.

  • Yorumlar 0
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940