Editör: Benden buraya kadar!

Sözcü18'de ilk yazım 1 Nisan 2013'de yayınlandı. Aradan 11 ay gibi bir zaman geçti. O günden bugüne SÖZCÜ18'de çok şeyler değişmiş olacak ki 3 gündür editörün yazısına yorum yapılmadı, yapılır mı bilmiyorum. Çoğu kişi site haberlerini onaylarken, onaylamayanlar da vardı. Eleştirisiz haber ve yorum ya etkili değildir, ya da okuyucu eleştiri yapacak cesareti kendinde bulamaz. Bunun da haklı bir çok sebebi vardır. Okuyucuya karşı anlayışlı olmak gerekir.

SÖZCÜ18 en azından bir boşluğu doldurdu, çoğu konular tasvip edilmese de en çok bakılan ve okunan sitelerden biri oldu. Son gelinen nokta ise Editör 'benden bu kadar' diyor. Üzerinde düşünmek gerekir. Neden, niçin diye? Mesaj, editörün bundan böyle farklı bir uygulamaya gideceğini gösteriyor. Ya siteyi kapatacak, ya da daha kuvvetli yazar kadrosu ve haberlerle farklı gündem yaratacak. Şahsen farklı gündem yaratmasını arzu ederim. Kapatırsa Çankırı'da eleştirel site kalmayacak. Yazık olacak.

Günün koşullarının ne getireceğini bilemiyorum. Son internet yasakları veya Editör'ün adliyedeki dosyalarının arka arkaya gelmesi kendisinin bazı kararlar alma zorunda bırakmış olabilir diye düşünüyorum.

4.2.2014 günlü yazımda; 'Artık birileri yazsın, bizler de kenara çekilelim. Çankırı'nın sahipsiz olmadığını görelim' demiştim. Ve cümlemi bitirmiştim. O gün cümleyi bitirdim, bugün ise köşe yazımı bitiriyorum. Editör ve değerli okuyucularımdan özür diliyor, herkese teşekkür ediyorum.

 https://www.sozcu18.com/cankirida-yasayanlar-onemsenmiyor-2655yy.htm (4.2.2014 günkü yazım)

Bu yazı toplam 1262 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum