Feriz köyünde anne-oğul yanarak can verdiler!

Feriz köyünde anne-oğul yanarak can verdiler!

Bayramören’e 25 km mesafede bulunan Feriz köyünde arife

gecesi saat 22.00 dolaylarında çıkan yangın sonucu anne ve oğul yanarak feci şekilde ölürken aynı evde yaşayan ikinci evlat yara almadan kurtarıldı.

Eşinden ayrıldıktan sonra Feriz köyünde zihinsel özürlü oğlu Dursun Bötöy (33) ile birlikte yaşayan Mihman Işık (60)’ın yaşamlarını sürdürdükleri oldukça eski bir evde, elektrik kontağından çıkan yangın sonucu feci şekilde yanarak can verdiler. Evde yaşayan diğer birey Ayşe Bötöy ise olaydan yara almadan kurtuldu.

Haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre Bayramören İtfaiyesi ve köyde yaşayanların müdahalesi ile diğer evlere sıçramadan söndürülen yangında, bütün gayretlere karşın evde yaşayan ve o saatlerde uykuda olan anne-oğul kurtarılamadı.

Yangının tamamen söndürülmesinden sonra adeta enkaza dönüşen evden Anne Mihman Işık ile oğlu Dursun Bötöy’ün yanmış cesetlerine ulaşıldı. Yangın sırasında evin damında bulunan bir merkebin de telef olduğu öğrenildi.

Çankırı'nın batıya uzanan il sınırında olan Feriz köyü derin bir vadiye bakıyor.  Yeşil doğanın bütün güzelliklerini sergilediği köyde bayram gecesi yaşanılan talihsiz olay köyde yaşayanları derin bir üzüntüye sevketti.  Yandaki fotoğrafta Feriz köyünden objektiflere yansıyan bir kare görüyorsunuz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler