İbrahim ZENCİRCİ

İbrahim ZENCİRCİ

İçimizdeki Gastamonulular

kırmızı mavi hadi gari

atacam deyon atameyon

depcem deyon depemeyon

at gayri dep gayri

çangırı çangırı dep dep dep

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, var varanın, sür sürenin... Baykuşu ve de dalkavuğu çoktur viranenin... Destursuz bağa girenin…

Geçmiş zamanın birinde Çankırı Spor ile Kastamonu Spor Çankırı Atatürk Stadında karşılaşıyorlarmış, Şeref tribünü de bi dolu bi dolu ki efendi ağalar, yaren ağalar, borazancı başları sağdan, soldan taşmış. Valiler, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri tüm zevat oradaymış. İçimizdeki Gastamonulular, istemezükçüler hepicüğü de doluşmuş.

Ya birinci yarı ya da ikinci yarı, geçmiş gün tam iyi hatırlayamıyorum, ben diyeyim 31. dakika, siz deyin 62. dakika, Çangırı Siporun o zamanki acar orta ucu rahmetli "sümük" Zeki Ağabey bi çakmış doksandan gol olmuş.

Aynı zamanda, şehrinin takımına her fırsatta çelme takanların, Çankırı Spor'un her mağlubiyetinde zil takıp oynayanların ve “içimizdeki Gastamonuların” kalelerine de gol olmamış mı?

Çangırı'da o günlerde her maçın hakemi olan rahmetli “Hüseyin Şarklı” o gün de orta hakem değil miymiş? Yardımcıları da, Hamit hoca ile Yüksel ağabey, top çatalda görününce orta yuvarlağa doğru koşmuşlar, golü anında vermişler. Çankırı attı ya, rakip atsaydı kesin ofsayt çalarlardı.

Gastamonu’dan 302 Mersedes otobüsü ile gelen ve şeref tribünün sağında, ekabir tribününde oturan "içimizdeki Gastamonulular" ve timsah gözyaşı döken bizim dalkavuklar itiraz etmiş.

Başlamışlar hep bir ağızdan; “SAYMEYOZ, SAYMEYOZ, SAYMEYOZ” diye tezahürata, yaygaraya.

Dünya durdukça saha müşahidi olası; “Pabuç” Erdoğan ağabey hemen anons yaptırmış. Bu anonsa şeref tribünün solundaki gerçek Çangırı taraftarları da katılmış: “SAYCENİZ, SAYCENİZ, SAYCENİZ”…

Sayceniz efendi ağalar sayceniz, Çünkü her zamanki gibi yine kendi kalenize gol attınız.

Saygılar bizden...

 

Merak edene not:

Bu yazı, birilerine dalkavukluk etmek için, her fırsatta Çankırı Spor’a köstek olanlara, timsah gözyaşı dökenlere, “içimizdeki Gastamonululara” ve de “erkeklere” armağan olsun. 

Bu yazı toplam 1941 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.