Hüsnü Ünal Karadayı'nın kapısını da çalmış!

Hüsnü Ünal Karadayı'nın kapısını da çalmış!

Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal ile ilgili olarak gündeme getirdiğimiz "Hüsnü Ünal Virajı"nda yeni bilgilere ulaştık.

Bildiğiniz gibi Çankırı - Yapraklı karayolu üzerinde MKE Kurumuna ait olan yaklaşık 125 dönüm araziya akıl almaz gelişmelerle sahip olan Hüsnü Ünal'ın o yıllardaki icraatlerine bir yenisi eklendi.

Zamanın Genel Kurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'nın dönemine rastlayan "araziden yol geçişi" konusunda yapılan çalışmalara "katkı" sağlaması amacıyla Karayolları'na yapılan telkinlere bir yenisinin eklendiğini öğrendik.

Sözcü 18'e ulaşan bilgiye göre, Çankırı'nın yetiştirmiş olduğu ve Genel Kurmay Başkanlığı gibi büyük bir görevde bulunmuş olan İsmail Hakkı Karadayı'nın görev yaptığı dönemde, Genelkurmay'ın Karayolları Genel Müdürlüğüne "telkin yazısı" göndererek "Alternatif yolun tamamlanarak hizmete acilen açılması" yönünde talepte bulunduğu bilgisine ulaştık.

Başta arazinin alımı ve alındıktan sonra ortaya çıkan gelişmeleri bütün çıplaklığı ve net belgelerle ortaya koyan Vedat Beki yeni gelişmeyi Sözcü18 okurları için şöyle değerlendirdi:

"Çankırı'da 20 yıldır sokakta konuşulan bir konuyu belgeleriyle ortaya koymakla en azından 'şehir efsanesine' dönüşmüş bir olayı aydınlatmış olmak beni fazlasıyla mutlu etti. Ancak konu ile ilgili yaptığım haberler yankılarını hala devam ettirmekte. Geçtiğimiz günlerde bana ulaşan yeni bir bilgiyi araştırdığımda yolun yapılması yönünde zamanın Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'nın ziyaret edilerek böylesi bir kişisel talebin gerçekleşmesi yönünde telkin ve tavsiyesinin istenmesini okuyucuların yorumuna bırakıyorum.

Doğaldır ki böylesi talepler 'kişisel' menfaatler saklanarak yerine getirilir. Ancak Çankırı'da belirli görevlere gelen şahsiyetlerin de, bulundukları yerleri kendi kişisel işleri için değil, kamu adına görev alanı olarak görmeleri gerekmektedir. Üzülerek görüyoruz ki, yaşadığımız örnekler bunun tam tersini göstermekte. Dileğim odur ki, böylesi isimlerin kamuoyu nezdinde görev sürelerini çoktan tamamlamış olduklarını görerek, demokrasilerde 'istifa' kavramının bir erdem olduğu gerçeğini kabul etmeleridir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler