Mızmızlanmak sana yakışmıyor be İrfan!

Ülke olarak 24 Haziran'a doğru hızla ilerliyoruz... Kum saati geriye doğru işlemeye başladı ve ülkeye 'başkan' ile TBMM'nin 600 yeni üyesi belirlenecek... 

Lakin, böylesi tarihi bir seçime giderken, alınan 'erken seçim' kararı Çankırı'da son 14 yıldır kararan umutların yeniden yeşermesine neden oldu!

"Milletvekili olabilme sevdası" sonucu "belediye başkanlığı" koltuğundan olan İrfan Dinç, 21 Mayıs akşamı yaşadığı şoku henüz atlatabilmiş değil!

"Neden?" diye soracak olursanız, koltuğuna oturan Hüseyin Boz'un gerçekleştirdiği ufak operasyonlar (!) dahi Dinç'in başına adeta "balyoz" gibi iniyor!

Belediye'de herhangi bir mesai vermeden sadece "başkan danışmanı" adı altında 'bankamatik memurluğu' pozisyonundaki 10 kişinin iş aktinin feshi Dinç'i öylesine öfkelendirmiş olmalı ki soluğu AKP Genel Merkezi'nde aldı!

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ile görüştüğünü öğrendiğim Dinç'in, çiçeği burnunda Belediye Başkanı Hüseyin Boz'u şikayet ettiği de malumunuzdur!

Bu görüşme sonrası AKP Genel Merkezii'nden Başkan Boz'un arandığı bilgisine de ulaştım!

Olayın ayrıntılarına daha fazla girmek istemiyorum. Ancak; Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı'nın "seçim kazazedesi" (!) Dinç'i hangi oranda milletvekili adayı yapabildiyse, Hüseyin Boz'a da o derece "menfi" davranış sergileyebileceğini düşünüyor ve Sayın Dinç'e çok net bir cümleyi kurmaktan imtina etmiyorum:

- Hesap vermekten neden bu kadar korkuyorsun Sn Dinç?! Farkında mısın bilmem ama çocuk gibi mızmızlanıyorsun! Bilesin!

* * *

Oldum olası karnından konuşanları sevmem! Ne söyleyeceksem adamın yüzüne direkt konuşurum! İrfan Dinç ile ilgili olarak geçmişte yaşadıklarımın da gelecekte yaşayacaklarımızın göstergesi olmadığını düşünürüm!

Neden mi?

- Şayet bendeniz geçmişte bir balta ve bir urgan'ın hesabını vermiş isem; İrfan Dinç de 14 yıllık icraatinin hesabını önce Çankırı'ya sonra da gerektiğinde adalete verecek!

Bunun lamı cimi yok!

Hesaba da sondan başlayacağız!

- Çankırı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne ait depodan halen görevde bulunan 2 bürokrat ile yapılan işbirliği sonucu hiç edilen yaklaşık 100 ton hurdadan!

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı ile birlikte halen Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Hüseyin Boz neyi bekliyor anlamıyorum!

Sözcü18 sayfalarında bu haber yayımlanalı bugün itibariyle 12 gün geride kaldı! Henüz her iki taraftan herhangi bir hareket yok! Lakin olmayacağını da düşünmek yanlış olur... 

Ben kişisel olarak çok sabırlıyımdır... Adaletin de er geç gerçekleşeceğine olan inancım tamdır. Kimsenin de şüphe etmesini beklemiyorum.

* * *

Yaşanan son gelişmelerin ışığında bu köşeden Başkan Hüseyin Boz'a seslenmek istiyorum: Sayın Başkan, üstlenmiş olduğun görevi layıkıyla yerine getireceğinden zerre-i miksal endişem yok! Lakin sen de bilirsin ki Çankırı insanının heba olan yıllarının geri getirilmesi gerekiyor. O yüzden yerel seçim tarihi normal takvime göre bugünden 9 ay sonraysa ve şahsınız da partinizden yeniden 'başkan adayı' olma düşüncesi taşıyorsa ivedilikle size özgü icraatleri Çankırı insanına göstermek zorundasınız!

Bunun lamı cimi yok!

Havasını soluduğunuz, yaşamınızı adadığınız Çankırı sizden yapmanız gereken hamleleri cesurca yerine getirmenizi bekliyor...

Çankırı'da yaşayan saçı bitmemiş yetimin hakkını birileri yıllarca "hiç" ettiyse bunun hesabı kesilmeli!

Kesilmeli ki bir daha hiç kimse ama hiç kimse elini "yetim malı"na uzatmaya cesaret etmemeli! Edememeli...

Saygılarımla...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum