Nihat Genç: Köylümüz bile yumurtayı marketten alıyor!

Nihat Genç: Köylümüz bile yumurtayı marketten alıyor!

Genç Oluşum Derneğinin davetlisi olarak 7 Mart Pazar

günü Atatürk Kültür Merkezinde hayranlarıyla buluşan gazeteci - yazar Nihat Genç’e gösterilen ilgi salonun bir hayli dolu olmasıyla kendisini gösterdi. Özellikle gençlerin ve üniversite öğrencilerinin Nihat Genç’le yan yana gelmek ve resim çektirmek için yoğun çaba harcadılar.

Erken saatlerde Çankırı’ya gelen Nihat Genç, kendisini davet eden Genç Oluşum Derneği yöneticileri ile Çankırı turu ile birlikte gençlerle sohbetinin ardından Atatürk Kültür Merkezinde saat 14.00’de hayranlarıyla buluştu.

Yaklaşık iki saat süren konuşmasında Nihat Genç, “Bu topraklarda bin yıldır varız ve emperyalistler de bu durumu hazmedemediklerinden bin yıldır bu ülke topraklarına ve insanına saldırmaktalar” dedi.

Gazeteci - yazar Nihat Genç tamamen dolu olan salondaki konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İşte bu durumu hazmedemeyenler bu topraklarda yaşayanlara saldırdığı gibi, ekonomisini, tarımını ve sanayisini bitirdiler. Öyle bir duruma geldik ki, köylümüz dahi yumurtasını, etini, soğanını, patatesini marketlerden almakta. Bu duruma da ben çok üzülmekteyim. Bu durumu yaratanlar da, bu hainliği gerçekleştirenler de maalesef dış güçlerle birlikte hareket eden mevcut iktidarlardır. Son 50 yıldır iktidar olmuşlarla şu anda başımızda olan siyasilerin bunda payı büyüktür. İhtilali gerçekleştiren Kenan Evren olmak üzere, Turgut Özal ve Tayyip Erdoğan ülkeyi karış karış yabancılara peşkeş çekmişlerdir. Bütün bunların yapılması için de ülkede yayın yapan TV’lerin ve gazetelerin kendi yandaşlarınca ele geçirilmesi gerekiyordu. Bütün bunlar oldu ve sıra geldi bu TV ve gazetelerin yayınlarıyla Irak’a girmeyi reddeden şanlı ordumuz, sırf Irak’a girip Müslüman kardeşlerimizin kanını dökmediği için büyük abi ABD, başta ordumuzdan ve paşalarımızdan hınçlarını almak istiyorlar.

Düşünün ki, şanlı ordumuz cami bombalayacak, kendi askerini vurduracak! Bunu diyen şerefsizdir… Mehmet Altan’ın her gece ayrı bir organıyla TV’leri dolaştığını, bir kanalda başı, bir kanalda kolu, diğer bir kanalda da gö.üyle konuştuğunu söyleyebilirim. Bununla birlikte Nazlı Ilıcak hanımefendinin yıllardır sadece yazılarında isimleri değiştirip yalakalılarına devam ettiğini görmekteyiz. Taraf gazetesinin yanlı yanlış ülkeyi karıştırdığını görmemek mümkün değil.”

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Nihat Genç, “Çankırı’da dünyaya yetecek miktarda tuz mevcut. Fakat her evde Fransız Calcon tuzunu kullanıyorsunuz! Bu durumun nedeni de gerici ve basit iktidarlar yüzünden. Anadolu’nun bin çeşit peyniri mevcut, ancak bunu piyasa şartlarında oluşturamadığımız için elin Hollandalı’sının peynirini yemek zorunda kalıyoruz! Keza zeytinyağımız için de İtalyanların piyasası hakimiyeti altında olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Nihat Genç konuşmasına “Bu ülkenin sistemini kimsenin değiştirmeye gücü yetmez. Çünkü burası Latin Amerika ülkeleri gibi 5-10 milyon nüfuslu, bir tane dağı olan bir ülke değil. Bizim nüfusumuz 70 milyon! 500’ün üzerinde de dağımız mevcut. Hangi dağı zaptedip de ülkeyi parçalayabilecekler.” dedi.

Salondaki gençlere dönerek, ülkelerine, dinlerine sahip çıkmalarını ve ellerinden gelen her şeyi yapmalarını öğütleyen Genç, “Bu topraklarda bin yıldır korumak için öldüğümüzü unutmayalım. Şehitlerin, Sakarya’da ve Çanakkale’de canını verenlerin ruhu için vatanımıza sahip çıkmalıyız. Oyunlara gelmemeliyiz. Amerika’nın en büyük düşmanımız olduğunu ve ona karşı durmamız gerektiğini hatırlatmaya gerek yok.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler