Pursaklarspor, hakem ve soğuk hava işbirliği ile  kazandı: 2-1

Pursaklarspor, hakem ve soğuk hava işbirliği ile kazandı: 2-1

Eksi 8 dereceye varan bir havada beklenen futbolunu

sergileyemeyen Çankırı Belediyespor, rakibi Pursaklarspor karşısında 2-1 yenilmekten kurtulamadı.

STAD: Bağlum Belediye

HAKEMLER: Sertan Bakan *, Arda Ergene *, Mehmet Vargün *

PURSAKLARSPOR: Fatih **, Hüseyin ***, Yasin **, Bekir **, Serdar Gökkaya ** (Dk. 65 Mehmet *), Volkan *, Uğur *** (Dk. 77 Şevki *), Serdar Ergelen *, Çağlar *, Faruk ** (Dk. 86 İsmail ?), Ahmet **

ÇANKIRI BELEDİYESPOR: Selahattin *, Taylan *, Celal *, Metin *, Salih *, Erkan * (Dk. 79 Emin *), Kamil *, Mehmet **, Emrah * (Dk. 62 Gürkan *), Mete **, Ali x (Dk. 46 Evren *)

GOLLER: Dk. 35 Uğur, Dk. 50 Faruk (Pursaklarspor), Dk. 90 4 Mehmet (Çankırı Belediyespor)

SARI KARTLAR: Dk. 16 Bekir, Dk. 75 Uğur, Dk. 90 4 Fatih (Pursaklarspor), Dk. 14 Mehmet, Dk. 17 Mete, Dk. 74 Celal, Dk. 90 2 Metin (Çankırı Belediyespor)

Bugün Ankara’da Bağlum Stadında oldukça soğuk bir hava ve bozuk bir zeminde oynanan karşılaşmadan Çankırı Belediyespor rakibi Pursaklarspor'a 2-1 yenilmekten kurtulamadı.

Bağlum Stadındaki maçı izleyen Başkan Sevda Karaali Şireci, 2. Başkan Hakan Şireci ve Yönetim kurulundan Emirali Can ile Erdoğan Şireci ile birlikte yaklaşık 200 taraftar tribünlerde yerlerini almışlardı.

Maçı uzun bir süre dondurucu soğuğa karşın protokol tribününde kendisine ayrılan her yanı açık koltuklarda izleyen Başkan Şireci, takımı yalnız bırakmayarak görevini de yerine getirmenin gayreti içerisindeydi.

Maç öncesi Teknik Direktör Atilla Gerin’in “Bu maç dönüm noktası! Galip geleceğimizi düşünüyorum” şeklindeki açıklaması ile birlikte soğuk hava, Çankırı Belediyespor’un sahadan 3 puanı rakibine hediye etmesiyle sona erdi.

Sahaya sürülen ilk onbirin “kazanan takımda değişiklik yapılmaz” felsefesi doğrultusunda geçen hafta Trabzon Karadeniz karşısında 1-0 galip gelen isimlerden oluşturulması, belki de yenilginin “öncelikli” nedenlerinden olsa gerek!

Bununla birlikte ilk yarıda yediğimiz golün hemen arkasından Mete’nin ayağından kazandığımız gol, yan hakemin “ofsayt” bayrağı ile geçersiz sayıldı!

Bu “sayılmayan” golden hemen iki dakika sonra bu kez, kazandığımız kornerden gelen topa yükselen Zafer’in topu dışarıya atması yine takımımız adına şansızlıktı.

İkinci yarıya Ali Yakup’un yerine Evren’le yapılan değişiklik beklenen etkiyi yaratmadı. Oyuna giren Evren'in "hazır olması" herhalde birkaç haftayı bulur! Bununla birlikte orta alanda Erkan ve kaptan Metin’in ağır saha nedeniyle kendilerinden beklenen performansı gösteremeyişi, Çankırı Belediyespor’un bugün sahadan yenik ayrılmasının temel nedenleri arasında gösterilebilir.

Kalemize üç kez gelen Pursaklarspor, bunun iki tanesini golle sonuçlanndırdı! Daha net pozisyonlar bulmamıza karşın, son vuruşlardaki "başarısızlığımız" bizim durumumuzu özetliyor.

Bugünkü maçın hakemleri ise başta orta hakem Sertan Bakan olmak üzere iki yan hakem de oldukça kötü bir yönetim sergilediler. Orta hakem Bakan, çok sık çaldığı düdüklerle futbol oynanmasına izin vermezken, yan hakem Arda Ergene, kaldırdığı "gereksiz" ofsayt bayrakları ile maçın skoruna etki etmekte önemli bir rol oynadı!

Maçın tamamı için ise söylenecek pek fazla söz yok! Saha kötü, takım henüz istenilen düzeyde hazır değil! Ve en önemlisi hocanın başta yedek kulübesi olmak üzere sahada oynayan oyuncular üzerindeki “etkisizliği” bizce alınacak önlem ve “diğer tedbirlerle” acilen giderilmeli!

Eksi 8'lere varan bir havada, Çankırı ve Ankara içinden gelen yaklaşık 200 taraftar, özellikle ikinci yarıda "susmaksızın" yaptıkları destek için gerçekten "teşekkür" etmek gerekir. Sahadaki oyunculara "deplasman" duygusu yaşatmayan taraftarın, soğuk havaya karşın vermiş olduğu bu destek gerçekten görülmeye değerdi. Ancak taraftarın özellikle maçın başlarında Pursaklarspor aleyhine yapmış olduğu "Pursaklarspor kümeye" (!) tezahüratının ev sahibi takımı oldukça hırslandırmasından başka bir işe yaramadığını da belirtelim. Yine bu konuyla ilgili bir cümle daha! Grupta Pursaklarspor kadar bize "yakın" olan bir takım olmadığı halde, taraftarın bunu göz ardı eden tezahüratı da galiba işin başka bir "tuhaf" yanıydı! Bir anlamda o soğuk havada Çankırı Belediyespor taraftarı takıma destek olacağım derken bize göre  "kaş yapayım derken göz çıkardı" da diyebiliriz!

Bununla birlikte uzatmaların oynandığı son dakikalarda "yedek kulübesinin" tribünlerle olan "gereksiz diyaloğuna" da bizler buradan "sarı kart" göstermekle yetiniyoruz!

Bugün grupta oynanan diğer maçta Karsspor kendi sahasında Kırşehirspor'u 2-1 yendi. Önümüzdeki hafta kendi sahamızda oynayacağımız Karsspor karşılaşmasını kazanarak yolumuza devam edeceğimizi düşünüyoruz.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler