Ringin dışında kirli oyunlar dönüyor!

Ringin dışında kirli oyunlar dönüyor!

Çankırı’da devam eden Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonasının 3’üncü

gününde yapılan çeyrek final müsabakalarında ring dışında gelişen bazı garip olaylar yaşandı!

Dünkü müsabakalarda 69 kiloda Fenerbahçe Kulübü adına dövüşen Önder Sipal ile Kocaeli Belediyesi  Kağıtspor Kulübü adına ringe çıkan Erkan Bingöl’ün karşılaşmasında yaşanılan hakem skandalı güne ve şampiyonaya damgasını vurdu.

İki boksörün ringe çıktıktan sonra, Önder Sipal'in rakibi Erkan Bingöl’e vurduğu tüm puan alıcı yumruklar “her nedense” masa hakemleri tarafından değerlendirmeye alınmadı. Ve maçı Kocaeli Kağıtspor kulübü adına dövüşen Erkan Bingöl maçı masa hakemlerinin verdikleri kararla kazandı.

ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ
Masa hakemleri tarafından maçın galibi olarak Erkan Bingöl ilan edildikten sonra, ringden inen Önder Sipal, eline geçirdiği bir sandalyeyi ringin kenarında duran lcd skorboardın üzerine vurdu. Oldukça sinirli olduğu görülen Önder Sipal’i antrenörü ve arkadaşları güçlükle kontrol altına alabildi. Bu arada sporcunun antrenörünün de Boks Federasyonu yetkililerine ve hakemlerine yönelik "mafya buraya da girmiş!" şeklindeki haykırışları salonda hayli yankı yaptı.

KARELER SİLDİRİLDİ
Salonda yaşanan bu olayları görüntüleme şansına sahip az sayıda gazeteciden birisi olan ve Yenigün gazetesinden bir arkadaşın çektiği kareler, Boks Federasyonu yetkililerince görevlendirilen ve fotoğrafını yanda gördüğünüz hakem Emre Aydın tarafından makinasına el konularak çektiği kareler makinadan sildirildi.

Salonda yaşanılan böylesi bir gerginlikten sonra organizasyon yetkililerinden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre “olaylı maçtan önce yapılan iki karşılaşmada da sistem bozuk olduğundan puanlar verilmedi” şeklinde. Ve daha önce biten bir müsabakanın tekrarlanacağı açıklandı!

FATURA TRABZONLU BOKSÖRE KESİLDİ!
Yapılan açıklama sonrası, Trabzon bölgesine ait iki kulübün sporcusu olan 54 kilo boksörleri Abdullah Dursun ve Furkan Ulaş Memiş ringe çağırıldılar! İlk maçı 1-0 kazanan Abdullah Dursun ikinci maça çıkmayınca Furkan Ulaş Memiş tekrarlanan maçın galibi olarak yarı finale çıktı!

Ancak olaylı 69 kilo maçı tekrarlanmadı ve maçın galibi olarak ilan edilen Kocaeli Belediyesi Kağıtspor Kulübü boksörü Erkan Bingöl bugün oynanacak olan yarı final maçına çıkacak.

Öte yandan Kocaeli Belediyesi Kağıtspor Kulübüne ait sporcularının ringde yaptıkları karşılaşmalardan “sürekli galip” ayrılmalarının nedenlerinin de, boks camiası içerisinde oldukça merak duygusu uyandırmaya başladığını ve salonda hiç de iyi şeylerin konuşulmadığını şimdilik sadece "aktarmakla" yetinelim.

SON ÇANKIRILI BOKSÖR DE ELENDİ
Bu arada şampiyonada son iki güne girilirken, çeyrek final müsabakalarında ringe çıkan 54 kiloda Çankırılı boksörümüz Dursun Pehlivan, Kocaeli bölgesinden tecrübeli boksör Selçuk Eker'e 9-0 sayı ile yenilerek şampiyonaya veda etti. Dursun Pehlivan'ın elenmesi ile birlikte ringlerde Çankırı bölgesine ait sporcunun kalmadığı bilgisini de sizlerle üzülerek paylaşalım.

Fotoğraf 1: 69 kiloda dövüşen ve rakibini ringde dövdüğü halde puanları verilmeyen FB Kulübü boksörü Önder Sipal. Fotoğraf 2: İsmini henüz tespit edemediğimiz ancak yaşanan olayları fotoğraflayan gazetecinin elindeki kareleri sildiren hakem. Fotoğraf 3: Kocaeli Belediyesi Kağıtspor Kulübü adına dövüşen 69 kilo boksörü Erkan Bingöl antrenörü ile birlikte (sağda)

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler