SON DAKİKA! Başkan Dinç, Sadık Yakından şikayetçi!

SON DAKİKA! Başkan Dinç, Sadık Yakın'dan şikayetçi!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, işadamı Sadık Yakın tarafından "darb" edildiği

iddiasını gündeme taşıyarak ''Kamu yararına yönelik bir çalışmam dolayısıyla şahsıma saldırı gerçekleştirildi'' dedi.

Dinç, makamında düzenlediği basın toplantısında, öğle saatlerinde işadamı Sadık Yakın ile yaşanan arbededen söz ederek "bir kişinin yumruklu saldırısına uğradığını" doğruladı. Kendisine yapıldığını iddia ettiği "saldırının", belediyenin başlattığı bir kamulaştırma işlemi nedeniyle gerçekleştiğini belirten Dinç, şu bilgileri verdi:

"Belediye hizmet binamızın yanında 15-20 yıldır harabe biçimde tarihi bir yapı bulunmakta. Burayı kentimize kazandırmak için göreve geldiğim ilk günden beri girişimlerde bulundum. Hak sahipleriyle defalarca toplantılar yaptım ama sonuç alamadım. Daha sonra dönemin valisi Ali Haydar Öner bey ilgilendi. O da bu işten sonuç alamadı. Sonuç olarak biz burayı kamulaştırmaya karar verdik ve işlemleri başlattık.''

Daha önceden tanıdığı Sadık Yakın'ın da söz konusu yapının hak sahiplerinden biri olduğunu belirten Başkan Dinç, ''Bugün de öğle yemeği için gittiğim bir lokantanın girişinde vatandaşlarla tokalaşmaya başladım ama saldırgan, kamu davası nedeniyle benimle tokalaşmayacağını söyledi. Tam kamulaştırmanın gerekçelerini ona izah ederken bir anda yumruk attı. Çevredekiler bizi ayırdı. Kamu yararına yönelik bir çalışmam dolayısıyla şahsıma bir saldırı gerçekleştirildi'' dedi.

Şimdilik ciddi bir sağlık sorunun bulunmadığını ifade eden Belediye Başkanı İrfan Dinç, saldırgan hakkında şikayetçi olduğunu bildirdi.

SADIK YAKIN SERBEST!
Yaklaşık 4 saattir Çankırı Emniyet Müdürlüğünde bulunan işadamı Sadık Yakın, Cumhuriyet Savcısının talebi doğrultusunda çıkarıldığı mahkemece "tutuksuz yargılanmak üzere" serbest bırakıldı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler