Üç kız öğrenciye: Tecavüz! Tehdit! Şantaj! Ve 4 tutuklama!

Üç kız öğrenciye: Tecavüz! Tehdit! Şantaj! Ve 4 tutuklama!

Sözcü18.com yine gündem yaratacak... Haberin merkezi

Sözcü18.com, Çankırı'da yaşanan 3 kız çocuğuna yapılan iğrenç tecavüz olayını, sonrasında gelişen tehdit, şantaj ve tutuklamalara giden süreci okuyucusuyla paylaşıyor.

80. Yıl Cumhuriyet Lisesinden 2 ve Güneş İlköğretim Okulunun 8. sınıf öğrencisi toplam 3 kız öğrenciye, daha doğrusu 3 çocuğa “video çekimli” tecavüz, tehdit ve "görüntüleriniz internette yayımlanır" şantajı!

Neresinden başlayalım bilemiyoruz!

Ama isterseniz gelin, tamamı tekmil Çankırı'da “yaşanmış” ve tamamen “gerçek” öykümüze bu satırlardan başlayalım!

Bundan yaklaşık 10 gün kadar önce (Şubat ayının son haftası, 2010) , iki kız çocuğu ile aileleri Çankırı polisine sığınıyorlar! Ve önce “kız çocukları” başlıyorlar yaşadıklarını anlatmaya! (Kız çocuklarının adları değiştirilmiştir)

ÖNCE TECAVÜZ! SONRASINDA TEHDİT VE ŞANTAJ!
“Efendim, ben Ayşe, yanımdaki Fatma ile birlikte, ortak arkadaşımız olan Hatice ile ara sıra .... İnternet Kafeye gidiyorduk. Orada bazı erkeklerle arkadaşlık ettik. Daha sonraki günlerde bu erkek arkadaşlarımız bizleri evlerine götürdüler. Ve bize alkol verdiler. Alkolün de etkisiyle bizler bekaretlerimizi kaybetmişiz! Ve daha sonra bu erkek arkadaşlarımız bizleri, ‘ailelerinize söyleriz’, ‘kayıtlarınızı internete veririz’ şeklinde defalarca tehditle rahatsız ettiler! Bizlerden para aldılar! Ve yaşadığımız bu duruma daha fazla dayanamadık! Olan biteni ailelerimize anlattık! Şimdi de size anlatıyoruz! Gereğini yapınız!”

Durum vaziyet aynen ve tıpatıp böyle olmasa da, buna yakın bir minvalde iki genç kızımız, aileleriyle birlikte polise sığınıp böylesi bir ifade veriyorlar!

Ve 3 kızımız ile ailelerinin ortaklaşa şikayetleriyle oluşan dilekçe sonrasında, polis harekete geçiyor!

İlk etapta 5 kişi daha sonra da 1 kişi polis tarafından gözaltına alınıyor! Gözaltına alınanların başında, ifadelerde belirtilen ve çeşitli suçlardan defalarca gözaltına alınan ve polis tarafından yakından bilinen “internet kafe sahibi” M.G de bulunmakta!

Polisin yaptığı sorgulama sonucu gözaltına alınanlardan 2’si serbest bırakılıyor! Diğer üç kişi, M.D., M.K. ve M.G. adliyeye sevkedilip, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuluyorlar!

Polisin sonraki çalışmalarında M.K. adlı kişi de gözaltına alınıyor ve o daha sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuluyor!

Polisin yaptığı ilk operasyonlarda çok sayıda bilgisayara, gsm telefonuna, nakit paraya ve yüzlerce CD’ye el konuluyor!

El konulan CD’lerde “sözü edilen görüntüler” hala aranmakta! Bir yandan da yine alınan ifadeler çerçevesinde görüntülerin sosyal paylaşım sitesi yootube’de yayımlandığı, ancak kısa bir süre sonra da kaldırıldığı bilgisi ortada dolaşmakta!

POLİS; NEDENSE BASIN MENSUBUNA
BİLGİ VERMİYOR!

Sizlere aktardığımız bu bilgilerin yaşandığı tarih itibariyle yaklaşık 10 günü geçmiş bir durum ortada! Sözcü18.com haber merkezi olarak, bir haftadır yaptığımız yoğun çalışmalar sonucu sizlere özetlediğimiz ve “hikayeleştirmek” zorunda kaldığımız olayla ilgili, Çankırı Emniyetinden bugüne kadar tek kelime açıklama yok! Bununla birlikte zorladığımız kapılar da yüzümüze birer birer kapandı!

Çankırı Emniyeti, yayımladığı günlük bültenlerde yukarıdaki olayla ilgili herhangi bir bilgi yer almadı! Bugüne kadar benzer olaylarda karşılaştığımız tek olgu; “Küçük yaştaki çocukları koruma kapsamı çerçevesinde yer alan bu tür haberleri basınla paylaşmamız mümkün değil” (!)

Doğrudur! Gerçekten daha ilköğretim yaşlarındaki çocukların yaşadığı böylesi “tecavüz” olaylarından korumak gereklidir!

Ancak, bizlere yapılan bu hatırlatmanın ötesine geçelim ve; “Tecavüze uğramış küçük yaştaki çocuklar devlet koruması altındadır” hükmünü de bizler hatırlatalım!

Bundan önce yaşanan küçük yaştaki genç kızlara yapılan tecavüz olayları sonrası, o kız çocukları “devlet tarafından koruma altına alındı mı?” diye bu sayfalardan soralım!

Ve bildiğimiz bir bilgiyi de yine buradan okuyucularımızla paylaşalım!

Çankırı’da yaşanan “benzer” bir olayın mağduresi olan küçük yaştaki kızımız, "ne yazık ki" öğrenim gördüğü okuldan “atıldı” (!) (Bazıları "atılmadı", kendisi "kaydını aldırdı" diyebilirler!)

Evet! Aynen böyle oldu! Bırakın “devlet korumasını” mağdure kızımız, öncelikle “devlet” tarafından, okuduğu okuldan “kovulmak” zorunda bırakılmadan, sözüm ona “kendi isteği” ile okuldan kaydını almak zorunda bırakıldı!

Ve bizler, Sözcü18.com olarak buradan bu haberle birlikte şu çağrıyı yapma ihtiyacı hissediyoruz:

80. YIL CUMHURİYET LİSESİ VE
GÜNEŞ İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLERİ GÖREVLERİNDEN "DERHAL" ALINMALI!


DAHA DA ÖTESİ!

ÇANKIRI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KOLTUĞUNDA VEKALETEN OTURAN SAYIN CEMAL AKBIYIK GÖREVİNDEN “acilen” İSTİFA ETMELİ!

ŞAYET BÜTÜN BUNLAR OLMUYORSA…

HELE BİR BEKLEYELİM… GELİŞMELERE GÖRE CÜMLEMİZİ TAMAMLARIZ!


Sözcü18.com / Çankırı’da HABER’in MERKEZİ…

Fotoğraf 1 ve 2: Animasyon çizim Fotoğraf 3: Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler