Vedat Bekinin köşe yazısına Celal Kamandan yanıt var!

Vedat Beki'nin köşe yazısına Celal Kaman'dan yanıt var!

Çankırı Belediyespor’da Sevda Karaali Şireci’nin istifası ile

birlikte halen yaşanan “yönetim boşluğu” beraberinde tartışmaları getirirken, gündem üzerine Vedat Beki’nin kaleme aldığı “Soyunma odasına kimin sakalı düştü!” sorusu yanıt bulmakla birlikte tartışmanın giderek hız kazanacağını gösteren yeni soruları da beraberinde getirdi.

 Vedat Beki’nin yazısında gündeme taşıdığı temel “düşüncelerle” ilgili olarak bir açıklama yapan kulübün eski başkanı Celal Kaman “İşe sondan başlayalım ve şunu açıklayayım! Yazınızda sözünü ettiğiniz parayı ben soyunma odasında değil maçtan iki gün önce, yani Cuma günü Ankara’daki otelin faturasını da ben şahsi hesabımdan ödedim” dedi.

Kaleme alınan yazıda gündeme taşınan iddialarla ilgili olarak oldukça uzun bir açıklama yapan Celal Kaman başlıklar halinde şunları söyledi:

“Yazınızda belirtmiş olduğunuz soyunma odasındaki ziyaretimde ben para ya da prim dağıtmadım. Maçtan iki gün önce futbolcuların ve teknik kadronun yaşadığı mali sıkıntıya bir nebze destek olsun amacıyla sizin de sözünü ettiğiniz parayı kendi özel hesabımdan ödedim. Buğsaşspor deplasman giderlerini de otel dahil ben ödedim. Eğer bu suç ise bunu ben yaptım! Bu hafta Erzurumspor deplasmanının masraflarına da hiç karışmadım! Takım Erzurum’a nasıl gitmiş, genel kaptanı arayıp onu da siz öğrenin!

9 Aralık’ta kongre var denildi, başta ben olmak üzere Kulüp Müdürü dahi kongrenin nerede yapılacağını bilmiyordu! Sözüm ona duyurulan kongrenin saat kaçta nerede gerçekleşeceği, hangi delegeye nasıl duyurulmuş? Kongrenin yapılacağı yere başta Sevda Karaali Şireci kendisi gelmedi! Delege listesinde benim ismim yoktu! Diyorlar ki, yanlışlık oldu! Yanlışlıklar da nedense sürekli bana denk geliyor!

Bir de yazınızda Sayın Şireci’nin ‘Futbolcu karşımıza geliyor, ‘Sana 110 bin lira borcumuz varmış’ dediğimizde, futbolcu bana ‘Hayır başkanım! Benim alacağım 80 bin TL diyor' şeklindeki sözlerin ispatlanmasını istiyorum. Bu sözleri ifade edenler böylesi bir iddiayı boşlukta bırakamazlar! Sözü edilen olayın belgeleriyle ortaya konulmasını istemek benim en doğal hakkım!

Şu soruyu da sormadan edemeyeceğim! Kulüp Başkanlığından istifa edenlerin, kongre yapılmadan, hesaplar ibra edilmeden ‘ben bu işi bıraktım’ demeleriyle sorumluluklarının bittiğini mi düşünüyorlar? Hoş, bu açıklamayı yapanlar, geçtiğimiz hafta Ankara deplasmanında boyunlarında yönetim kartları ile birlikte protokoldan maçı izlemekten de kaçınmıyorlardı!

Bunun yanı sıra basında çıkan haberlere baktığımda Anadolu Jet’in Çankırı Belediyespor’a ‘deplasman sponsoru’ olduğu duyurulmuştu. Bu sponsorluk Sevda Karaali Şireci başkanlıktan ayrıldıktan sonra neden ortadan kalktı? Benim bildiğim sponsorluk anlaşmaları kulüp adına yapılır! Durumun kamuoyuna doğru bir şekilde açıklanmasını istiyorum!

Yaklaşık 20 gündür yaşanılan olayları nasıl adlandıracağımızı bilemiyorum. Takımda ter akıtan futbolcu ve teknik kadronun içinde bulunduğu sıkıntı ortadayken, kişisel beklentilerden uzakta takıma destek ve yardımcı olmamın böylesine değerlendirmelerle kamuoyuna yansıtılmasını da sizlerin değerlendirmesine bırakıyorum.”

VEDAT BEKİ’NİN YANITI!
Öncelikle köşemde kaleme almış olduğum “Soyunma odasına kimin sakalı düştü!” başlıklı yazımda sorduğum soruya yanıt bulmuş olmam oldukça memnuniyet verici. Futbolculara ve teknik kadroya dağıtılan para ile Ankara deplasmanında yapılan harcamaları Celal Kaman “şahsi” hesabından karşılamış!

Gazeteci olarak kaleme aldığım yazıda verdiğim bilgi “paranın soyunma odasında” dağıtıldığı yönündeydi! Celal Kaman’ın ifadesine göre “para” maçtan iki gün önce Cuma günü Çankırı’da dağıtılmış. Zaman ve yer konusundaki “bilgi eksikliğinden” dolayı okuyucularımdan özür dilerim! Kaleme aldığım yazıdaki bu eksikliğin, yazının “özü” açısından zannımca çok önemli başka yanlışlara meydan vermesi mümkün değil! Yazımda belirttiğim gibi Çankırı Belediyespor’un ekonomik yönden “beslenme kaynağının” açığa çıkmasını hedeflemiştim! Ben şahsen bu hedefime en azından sorduğum soru çerçevesinde aldığım yanıtla ulaştım! Umarım okuyucularım da bu sorduğum soru ve verilen yanıtla bilgilenme fırsatını bulmuşlardır.

Bunun dışında gündeme gelen diğer soruları, sözü edilen köşe yazımda belirttiğim gibi yeni yazımda yanıtlayacak ve Çankırı Belediyespor ile ilgili geçmişte yaşanılanlarla beraber gündemle ilgili soruları sormaya ve kamuoyu önünde tartışmaya çalışacağım.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler