• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 17 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 17 °C

Çankırılı 'bayan' kadın doğum uzmanı istiyor!

Çankırılı bayan kadın doğum uzmanı istiyor!
Çankırı Devlet Hastanesinde 'kadın' doğum uzmanı olmaması vatandaşın "doktorunu seçme hakkını" kullanmasına engel teşkil ediyor.

Çankırı'da yaşayan sokaktaki vatandaş Çankırı Devlet Hastanesinde 'bayan' kadın doğum uzmanı olmamasından şikayetçi.

"Çankırıda hekim seçme hakkımız var ancak hekim yok ki seçelim" diyen vatandaşlar başta Çankırı Valisi Vahdettin Özcan olmak üzere milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz'den destek istiyorlar.

Konuyla ilgili olarak Sözcü18 Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki'ye gönderilen e-mail şöyle:

"Vedat bey.. Konuyla alakasız ancak dikkatlerinize sunmak istediğim bir konudan bahsedeceğim.. Hepimizin bildiği üzere hekim seçme hakkı getirilmiştir. Devlet hastanelerinde herkes istediği hekime muayene olmaktadır.. Ancak Çankırı bir köy kasaba ya da ilçe olmadığı, koskoca ve geçmişi tarihi olan illerden eski illerden bir tanesi olduğu ancak ne hikmetse bu koskoca ilde bir tane dahi bayan Kadın Doğum Uzmanı bulunmadığını dikkatlerenize sunarım. Hekim seçme hakkımız var ancak hekim yok ki seçelim. Neden erkek hekim seçme mecburiyeti getiriliyor? Çankırımıza acilen Kadın Doğum Uzmanı getirilmeli."

HASTANE BAŞHEKİMİ DR. FATİH ESAT TOPAL:
BEN DE İSTİYORUM AMA...

Yaşanan durum ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Esat Topal "Bakanlık içerisinde hastanelere doktor atamaları tamamen bilgisayar ortamında gerçekleşiyor. Bu konuda bizim herhangi bir müdahalemiz ne yazık ki yok. Mecburi hizmetin dışında dönem tayinleri yapılıyor. Ocak, Haziran ve Eylül aylarında yapılan bu tayinlerde bu talebin yerine gelmesi mümkün. Ancak böylesi bir atamanın gerçekleşmesi yine de zor. Ben Çankırılı hemşehrilerimden bir ricada bulunacağım. Eşiniz, dostunuz ve tanıdıklarınız içerisinde bayan kadın doğum uzmanı var ise başvuru yapmasını sağlasınlar, bizler de kadro açarak talepte bulunalım. Bunun dışında kadro açıyoruz kimse başvurmuyor." dedi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
...
03 Mart 2012 Cumartesi 14:34
...
Ayrıca siz hatasız mısınız, sizin yaptığınız hatalar için size kim çemkirecek.. Önce efendi olmak lazım, sonra daha çok efendi olmak lazım..
78.162.118.115
...
03 Mart 2012 Cumartesi 14:15
...
''Çankırı'da kadın doğum'' başlığı adı altında yorum yapan ve kendisinin dr olduğunu düşündüğüm sayın zat !.. personel hata yapıyorsa çemkirmeyeceksiniz, onlar babanızın uşağı değiller, resmi ve yasal prosüdür o personel hakkında neyi gerektiriyorsa onu yapacaksınız. Bu işler burnunuzdan kıl aldırmaz biçimde ukalaca davranarak yürümez...
78.162.118.115
!!!!!!
03 Mart 2012 Cumartesi 12:28
Çankırı'da kadın doğum
Hastanenin tüm branşlarında alternatifli doktor sayısının mevcut olması en güzeli ve hastalar için daha faydalı olacağına inanıyorum. Doktorun kadını veya erkeği olmayacağı hipokrat yemininde zaten söylenmektedir. Doktorlar arasında cinsiyet tercihinden ziyade doktor kalitesinin arttırılması, hastaya en az 5 dakika vaktin ayrılması çok daha önemli. Günde 100-200 hasta bakarak her hastaya girişimde bulunularak iyi dr olunmaz. Doktorların personele davranışlarında hatalar mevcut olabilir ancak personelin de işini düzgün yapması gerektiği ve bu işin hata kaldırmadığını hatırlatmak isterim.
141.196.136.177
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim