• BIST 99.459
  • Altın 239,915
  • Dolar 5,6532
  • Euro 6,3988
  • Ankara : 8 °C
  • İstanbul : 13 °C
  • İzmir : 15 °C
  • Çankırı : 6 °C
  • Antalya : 18 °C
  • Eskişehir : 6 °C

ÇATSO ve ÇTB'den "Enflasyonla Topyekün Mücadele"ye destek

ÇATSO ve ÇTB'den "Enflasyonla Topyekün Mücadele"ye destek
Çankırı Ticaret Borsası ile Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları biraraya gelerek "Enflasyonla Topyekün Mücadele" başlıklı ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan "Enflasyonla Topyekün Mücadele" programa destek veren Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı Ticaret Borsası ortak bir basın açıklaması yaptı.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen basın açıklamasında, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten ve yönetim kurulu üyeleri ile Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan ülke genelinde başlatılan kampanyaya destek verdiklerini ifade ettiler. 
Ortak basın açıklamasını okuyan ÇATSO Başkanı Hayrettin Çelikten, "Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002'den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır” dedi.

Çelikten, "Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak'ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programı’nı son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Eskiden biliyorsunuz köylerde imece vardı. Bir iş yapılacağı zaman köydeki herkes el birliği içinde hareket eder ve o işi kısa sürede bitirirdi. Enflasyonla mücadelede böyle olmalı, aynı imece gibi. Enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve OdalarBorsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir" ifadelerine yer verdi.

Çankırı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aslan, "İnşallah üyelerimizde gereken ilgi ve alakayı gösterir ve gerekli indirimlerde bulunacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. Yapılan açıklama sonrasında toplantı sona erdi. 

cankiri-ticaret-odasi-resim-10.jpg

ÇELİKTEN, SÖZCÜ18'İN SORUSUNA YANIT VERDi
Toplantı sonrası kendisine telefonla ulaştığımız ÇATSO Başkanı Hayrettin Çelikten'e "'Enflasyonla Topyekün Mücadele' programı çerçevesinde sizin şirketiniz de üretimini yaptığı ürünlerde belirli bir indirime gidecek mi?" şeklindeki sorumuza "Bildiğiniz gibi ben şirketimizin yönetiminde halen aktif değilim. Bununla birlikte kendi üretimlerimizde henüz bir indirime gitmedik. Ancak konuyu yönetime sunacağım ve olumlu yanıt alacağımı düşünüyorum" dedi. Kampanya çerçevesinde yaklaşık bin 100 üyesi olan ÇATSO'nun, firmalardan gelecek indirim oranlarını 22 Ekim'de kamuoyuyla paylaşacağı öğrenildi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Çankırılı
18 Ekim 2018 Perşembe 01:30
01:30
Çankırım gerçekten hiç şansın yok ne Çankırı'yı düşünen ne de çalışan var herkes bir yol tutturmuş kendine çalışıyor bu kadrolar ile çok zor her şey göstermelik... İçi bizi dışı sizi yakar körler sağırlar birbirini ağırlar...
212.156.93.78
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940 | Haber Yazılımı: CM Bilişim