• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 16 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 14 °C

"Çerkeş yatırımını hiç etik bulmuyorum" (!)

Çerkeş yatırımını hiç etik bulmuyorum (!)
Ak Parti Çankırı milletvekili Dr. Nurettin Akman'dan çarpıcı yorum.

Ak Parti Çankırı milletvekili Dr. Nurettin Akman, işadamı milletvekili adayı Hüseyin Filiz'in Çerkeş yatırımları ile ilgili olarak Vedat Beki'ye konuştu.

Ak Parti milletvekili Dr. Akman Vedat Beki'ye yaptığı 4 yıllık değerlendirme ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Çankırı'nın birlik ve beraberliği için yaptığımız çalışmaları görmezden geldiniz" derken "Yaptığımız hizmetler ortada. Buna karşın sizlerin sürekli olarak Belören'deki tek odalı ev ile kayınbiraderimle ilgili yayınlar yapmanız rahatsızlık verici boyutta" diyerek sitemini de belirtmekten geri kalmadı.

"ÇERKEŞ YATIRIMINI ETİK BULMUYORUM" (!)

Bölgede hayvancılık konusunda verilen hükümet teşviklerini de dile getiren Akman'a, Vedat Beki "Partinizin milletvekili adayı işadamı Hüseyin Filiz'in Çerkeş'teki yatırımlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna milletvekili Akman "Yatırım kararını yaklaşık bir yıl önce almıştı. Ancak bugünkü durumuyla yapılan işin doğru olduğunu söyleyemem. Mevcut durumu hiç etik bulmuyorum. Benzer bir durumu ben gerçekleştirmiş olsaydım herhalde beni sayfalarca kaleme alırdınız. 4 yıllık sürede benim böyle bir icraatim olmadı" dedi.

AKMAN: BEN BİRLİK VE BERABERLİK KONUSUNDA
BÜYÜK ÇABA HARCADIM

Ak Parti milletvekili Akman "Milletvekili seçildiğim günden bu yana Çankırı'nın kalkınması için çaba gösterdim. Göreve geldiğimizde kapanma noktasına gelen Yıldızlar Holding'in Kurşunlu yatırımları kişisel çaba ve gayretimle bugün 1.200 işçinin çalıştığı bir kuruma dönüştü. Orta'daki termik santral yatırımı temel atma noktasında. Karatekin Üniversitesine 55 milyon tl kaynak sağlamanın gururunu yaşıyorum. Aksa Lastiğin Çankırı yatırımını sağladık. Duble yolları tamamladık. Ancak sizler sürekli olarak yapılan işleri 'cek, cak' olarak kaleme aldınız. Ard niyetli davranışlar sergilediniz. Çankırı'nın birlik  ve beraberliği için ter akıtmış olsaydınız çok daha fazla saygı görürdünüz. Belören'deki tek odalı evimi okuyucuya saray olarak aktardınız! Stabilize yolu asfalt gösterdiniz! Bunlar doğru şeyler değil" dedi.

"Eleştiriye tahammül etmelisiniz" şeklindeki çıkışımıza ise milletvekili Dr. Akman "Yapıcı eleştiri tabi ki olacaktır. Ama sizin böylesi bir yolu seçtiğinizi söylemem mümkün değil" dedi. Akman sözlerini "İcra etmekte olduğunuz mesleğinizi Çankırı'nın güzellikleri ve ilerlemesi için yerine getirdiğinizde çok daha fazla saygı ve sevgi göreceğinizi düşünüyorum" diyerek tamamladı.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ahmet ince
26 Mayıs 2011 Perşembe 10:43
insaf
nurettin beyin çankırıya yaptıklarını balık bilmezse halik bilir, hüseyin filiz bey bilir.yazın şuraya çankırıda seçim ne olursa olsun sonucunda nurettin akman mumla aranacaktır. ben bu günün de yarının da çankırı siyasetinde nurettin akmanın hep varalocağını iddia ediyorum. bekleyelim görelim. kimse son sözünü söylemesin. birbirimizin yüzüne bakacak halimiz kalsın. inşallah kazanan hep çankırı olur. saygılarımla
212.156.68.246
selim akannn
24 Mayıs 2011 Salı 00:46
saçmaaaa
ben nurettin beyi de hüseyin beyi de yıllardır tanırım ikisinin de arasından su sızmaz kardeş gibidirler. nurettin bey bizim ankaradan il teşkilat başkanımızda hüseyin filiz de yıllarca onun yanında görev aldı. hüseyin filizz tbi ki doğruu bi karar alıp memleketine yatırım yapmış. yanlış bunun neresinde? sonra da insanlar anlamsızca dertleniyo neden işssizlık çok neden çankırıda yatırmlarr yok die? bence halkımız biraz daha sağlıklı düşünmeli!
88.252.70.13
çankırılı
23 Mayıs 2011 Pazartesi 16:45
mikrofon
sayın akman siz çankırıya ne yaptınız ki gelenler ne yapacak yine gelenler seçilene kadar ondan sonra bu memleketi unutuyorlar madem öyleyse bu memleketin gelişmesini istiyorlarsa bakanlık versin sayın başbakan yoksa bunlara oy yok çünkü kendilerini insanlar iyi tanıyor söze gerek yok
88.226.201.209
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim