• BIST 94.541
  • Altın 194,542
  • Dolar 4,7355
  • Euro 5,5009
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Dinç: Taşın altına gövdemi koydum!

Dinç: Taşın altına gövdemi koydum!
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Ben bu kent için taşın altına elimi değil, gövdemi koydum” dedi.
Koç Otel Gökkuşağı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Vahdettin Özcan, Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç,  Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Muzaffer Derelli, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 
 
Çankırı'yı genişletme ve şehri büyütme adına yapılan çalışmaların karara bağlanması için toplanan Kent Konseyi'nde sunumlar eşliğinde istişare yapıldı. Çankırı'nın çehresini değiştirecek olan projede yer tespitinin yapılması için görüş alış verişleri yapılırken, ortak karara varılması esas alındı.
 
Toplantı kapsamında konuşan Başkan Dinç, göreve geldikleri günden bugüne kadar Çankırı'yı her alanda geliştirmeye ve büyütmeye çalıştıklarını söylerken, attıkları her adımda önlerine engeller çıkmalarına rağmen tüm bunların üstesinden geldiklerinin altını çizdi. Çankırı'da beklentilerin yüksek olduğunu söyleyen Başkan Dinç, " Bizler şehrimizi çok iyi biliyoruz, şehrimizin sorunlarını, problemlerini yapılması gerekenleri çok iyi biliyoruz. Üniversite şehri olduğumuzda, üniversite şehri olmanın ne demek olduğunu, ne gibi gereksinimlere, ihtiyaç duyulduğunu, alt yapının nasıl olması gerektiğini biliyorduk. Bu memlekette sinema denen bir şey yoktu. Belediye İş Merkezi'nin alt katından hariç otoparkta yoktu. İşin garibi tüm bunları üretecek fikir, düşünce de yoktu" şeklinde konuştu.
 
Şehrin trafiğini rahatlatmak adına otoparklarla ilgili kamulaştırmaları yaptıklarını belirten Başkan Dinç, önümüzdeki dönem bununla ilgili çalışmaların başlayacağını ifade etti. Çankırı'da konut sıkıntısını ve karmaşasını çözmek adına kale eteklerine konutları inşa etme çalışmalarına girdiklerini söyleyen Dinç, Kentsel Dönüşümün bir şehir için ne anlama geldiğini çok iyi bildiğini belirtti.
 
Oluşturulacak olan Yakın Kentin Organize Sanayi bölgesine hitap edecek şekilde yapılacağını ifade eden Başkan Dinç, yapılması muhtemel olan üç alanla ilgili ortak bir karara varılması gerektiğini söyledi. Dinç, ayrıca kademeli bir şekilde şehirden kopmayacak biçimde çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini belirterek "Şehir için neyi doğru biliyorsak, tek başımıza da kalsak o yönde mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Toplantı, Yakın Kent Projesi için ortak bir karara varılması adına Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı'nda yapılan istişareyle sona erdi.  
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Sorgulayıcı
05 Aralık 2013 Perşembe 12:53
Güldüm
Taşın altına gövdesini koymuş. Çakıl taşınınmı, kucaklama taşınınmı
88.225.107.200
F.T
05 Aralık 2013 Perşembe 02:03
YAZIK
Gidin Kastamonu'ya bakın, gidin Çorum'a bakın, gidin Yozgat'a bakın, gidin Kırıkkale'ye bakın. Yazık artık insanları kandırmayın. Sen yanına yalakaları toplayıp göz boyamaktan başka bişey yapmadın...
88.234.122.118
Acar Tekin
04 Aralık 2013 Çarşamba 13:57
Çankırı halen kasaba
Bırakın laf ebeliğini. Çankırı'da iyi bir belediyecilik yapılmıyor. Trafik berbat, konut fiyatları ve kiralar çok yüksek çünkü yeni konut alanları oluşturulamıyor. Üç beş toki konutuyla bu işler düzelmez. Yahu gidin doğudaki illere hatta ilçelere bir bakın. Doğudaki çoğu il ve ilçe Çankırıdan daha iyi durumda. Küçücük ilde trafik sorununu halledemediniz. Lisenin oradaki ışıklardaki bekleme rezaleti Çankırının durumunu gösteriyor. Bu kavşaktan insanlar da araçlar da geçemiyor. Bütün araçlar orayı kullanmak zorunda alternatif bir güzergah bile yapamadınız bir de konuşuyorsunuz.
88.230.31.18
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940 | Haber Yazılımı: CM Bilişim