• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 13 °C

Eğitim dediğin 'öğretmensiz' olur!

Eğitim dediğin öğretmensiz olur!
Özellikle başta Merkez olmak üzere Ilgaz ve Çerkeş'teki öğretmen açığı derslerin boş geçmesine neden oluyor...

Çankırı'da ilk ve orta öğretimde öğretmen açığı giderek büyüyor. Yaşanan sorunun çözümü konusunda başta siyasiler olmak üzere bürokratların da elleri kolları bağlı.

Sözcü18 Haber Merkezinin elde ettiği bilgilere göre başta Çankırı Merkez olmak üzere Ilgaz ve Çerkeş'te kendisini önemli ölçüde hissettiren öğretmen açığının nasıl ve kimler tarafından giderileceği ise özellikle eğitim camiasında merak konusu.

ILGAZ'DA AÇIK GİDEREK BÜYÜYOR

Ilgaz ilçesinde bugün itibariyle ilk ve orta dereceli okullarda öğretmen açığı 70 dolayında. Anadolu Lisesinde matematik derslerinin boş geçtiğini belirten öğrenci velileri "Çocuklarımız bu yıl üniversite sınavlarına girecek ancak okulda matematik dersleri boş geçiyor" derken yaşanan durumun vehametini ortaya koyuyorlardı.

ÇERKEŞ'TE ÖĞRETMEN AÇIĞI 30 DOLAYINDA

Çerkeş ilçesinde de öğretmen açığı kendisini hissettiriyor. Haber Merkezimizin elde ettiği bilgilere göre ilçede öğretmen açığının 30 dolayında olduğu öğrenildi.

Özellikle sınıf öğretmenliği kadrolarının da açılmaması ve yeni öğretmen atamalarının gerçekleştirilememesi yaşanan sıkıntının önümüzdeki dönemde de sürmesine vesile olacak.

ÇANKIRI'DA YAŞANAN BU DURUMUN SORUMLUSU KİM?

Sözcü18 Haber Merkezi Çankırı Merkez olmak üzere bazı ilçelerde yaşanan öğretmen açığının iki yıldır kendisini belirgin olarak hissettirdiğine dikkat çeken deneyimli bir eğitimci "İlimizde yaşanan öğretmen açığının öncelikli sorumlusu 23. Dönem Çankırı Milletvekili sayın Nurettin Akman'dır. Neden derseniz, daha önce 'zorunlu hizmet bölgesi' olarak yer alan Çankırı ili, milletvekili sayesinde bu kapsamdan çıkartıldı ve yeni karar çerçevesinde çok sayıda öğretmen Çankırı'dan başka illere tayin yaptırdı. Çankırı'nın yeniden 'zorunlu hizmet bölgesi' olarak listeye girmesi gerekir ki yaşanan sorun ortadan kalksın" dedi.

 

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
abdullah
30 Ocak 2012 Pazartesi 23:26
...............
vedat bey .biz sizin ne kadar sağlam haberler yaptıınızı yıllardır yazıyoruz.dile getiriyoruz.ama sevgili çankırılı hemserilem bazı gerçekleri yeni yeni görüp olumlu yorumlar yazıyor. ne oldu da. sebep bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyen bi memlekete bu yakışır. yılan dokundukça siz de bu haberleri yapınca sizden iyisi olmaz. herneyse siz gerçek haberleri yapmaya biz de gerçek yorumları yazmaya devam etcez.ha bu arada çankırı rektörüyle ilgili belgeleriyle yapılan adam kayırmacılığı buradan yayınladığımızda hem çankırı hem ulusal kamuoyu bana dokunmayan yılan yasasın diyebilecek mi. saygılar
78.174.44.40
hasan kaşık
30 Ocak 2012 Pazartesi 19:37
analiz
vedat beki gibi bir gazeteci var. her haberinizi büyük bir ilgiyle okuyoruz. gazetecilik sadece olan şeylerden haber yapmak değildir. diğer sitelerde kurumlarla alakalı en ufak bir kalem oynatmak yok.. tam tersine yalakalık var bu haberde il ve ilçelerin kanayan yarasına parmak basmısınız. umarız bu durum da düzelir.
78.165.189.80
teşekkürler
30 Ocak 2012 Pazartesi 15:54
hemşehrim
sevgili vedat beki kardeşim haberi okudum gerçekten duygulandım bir öğrenci velisi olarak boyle bir yaraya neşter vurmanız eli kolu bağlı biz velileri ziyadesiyle memnun etti buradan milli eğitim bakanına sormak istiyorum anadolu lisesi son sınıftaki çocuğumun matematik dersleri boş geçiyor ve bu cocuklar bu yıl universite imtihanlarına girecek bunun sorumlusu kim olacak merak ediyorum...
78.187.230.165
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim