• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 14 °C
  • Antalya : 18 °C
  • Eskişehir : 14 °C

"Genel Merkez yol vermeyecekse 'aday ol' demez"

Genel Merkez yol vermeyecekse aday ol demez
MHP 23. Dönem Çankırı milletvekili Ahmet Bukan'dan Sözcü18'e özel açıklama.

23. Dönem Çankırı milletvekili olarak TBMM'de bulunan Ahmet Bukan parti içi gelişmelerle birlikte ülke ve yerel gündemi değerlendiren açıklamalarda bulundu.

Ahmet Bukan "Yaklaşan İl kongremizin demokrasi şöleni içerisine geçeceğinin işaretlerini alıyoruz. Bugün için iki adayımız var. Bunlar sevindirici gelişmeler. Gönül ister ki aday sayısının daha da artması" dedi. Bukan'ın, Genel Yayın Yönetmenimiz Vedat Beki'ye yaptığı değerlendirmeler başlıklar halinde şöyle:

"BENİM BİR OYUM VAR. ONU DA GİDER KULLANIRIM"

- 17 Mart tarihinde yapılacak il kongremizin demokrasi şöleni içerisinde geçeceği şimdiden görülüyor. Gönlüm başkanlık yarışına çıkan aday sayısının daha da artması.

- Her delege gibi benim de bir oyum var. Sandığa gidip onu kullanırım. Delegenin işaretimi bekleme gibi bir lüksü olmasın.

- Genel Merkez, seçim sonrası görevden alacağı bir başkan adayına bugünden yol vermez. Çankırı MHP tabanında böylesi söylentiler var ise bunların mesnetsiz ve dayanaksız olduğunu söyleyebilirim.

BELEDİYENİN DIŞ CEPHESİNİN ONARIMI
PROJE OLUYORSA, DİYECEK SÖZÜM YOK

- Çankırı Belediye Başkanının '18 ayda 18 proje' açıklamalarını tebessümle takip ediyorum. Eğer bir ilde avuç içi kadar sinemanın açılışına bakan getiriliyorsa, AKP'liler tuvalet açılışına dahi bakan getirebilir. Bunun dışında Belediye başkanının son açıklamaları insanda tebessüm yaratacak türden! Belediye binasının dış cephesinin onarımı dahi 'belediye projesi' olarak kamuoyuna anlatılıyor. Takdir Çankırı halkının.

ÖZELLİKLE SEÇİLMİŞLER DİK  DURAMIYORSA
SÖYLENECEK SÖZ YOK

- MHP'den istifa eden belediye meclis üyesi arkadaşımızla ilgili ne söyleyebilirim ki! Özellikle seçilmiş insanların her türlü vaat ve baskılara karşı dik durmaları gerekir. Belediye başkanlarının 'oğlunu işe alacağım, kızını şuraya yerleştireceğim' şeklindeki tekliflerine sadece Çankırı'da değil tüm ülkede yapıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Geçmişte belediye başkanları da partimizden istifa ederek AKP'ye geçtiler! Kendilerine verilen hangi sözler yerine getirildi, gidip onlara sormak lazım. Yaşanılan durum biraz da kişilik ile ilgili. Bu arkadaşlarımızın kendilerinde de sorun olduğu görülüyor.

TÜSİAD BAŞKANI DÜŞÜNCESİNİ SÖYLEYEMEYECEKSE!

- Son birkaç gündür yaşadıklarımıza bakınca ülkenin hangi baskılar ile karşı karşıya kaldığını çok daha iyi gözlemliyoruz. TÜSİAD Başkanına AKP Grup Başkanvekili "Ringe çıkıyorsan yumruğa hazır olmalısın" diyebiliyor. Bu nasıl bir söylem? Hükümetin icraatleri konusunda TÜSİAD Başkanı ya da üyeleri konuşamayacaksa, ya da konuştuğunda böylesi bir azarla karşılaşacaksa sokaktaki insanımız ve gazetecimiz eleştirisini hangi şartlarda nasıl yerine getirsin?

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
ahmet demir
10 Mart 2012 Cumartesi 00:22
abdulcabbar kendini bilmeze
Gerçekten kendini bilmezin tekisin, bu kadar uzun yorum yazınca söylediklerin doğru olmuyor çık aday ol o zaman millet takdir etsin Osman Durmuş'u ve Ahmet Bukan'ı ağzına dolamış zavallı bir klavye delikanlısısın sayın vekil aday değilim gençlerin önü açılsın başkaları aday olsun demedi mi genç mi değilsin adam mı değilsin çık aday ol ne eleştiriyorsun milleti
92.45.171.151
Abdülcabbar Kendinibilmez 7
08 Mart 2012 Perşembe 11:03
inkiraz ya da fetret
vursunlar. Onlar bizi biz onları gayet iyi biliyoruz. Bu gidiş çok kötü. Çünkü parti bağları gevşemiş, siyasete ciddiyet izafe etmeyen ciddi bir seçmen potansiyeli var. Toplum nabzını iyi tutan toplum mühendisleri de siyaset dizaynını gayet güzel yapıyorlar bu sayede. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu RTE'ye hizmet ediyorlar. Böyle muhalefete can kurban boşa denilmiyor. Kurtuluşumuz derinlerde yanlış tefessüh etmiş kişilerin, grupların bağlantılısı lider adaylarında değil inandığı gibi yaşayan samimi, ihlaslı, serdengeçti şahsiyetlerle ancak olabilir. Taktik icabı öne çıkarılmış adaylar ancak Bahçeli'ye hizmet eder.
95.65.209.99
Abdülcabbar Kendinibilmez 6
08 Mart 2012 Perşembe 10:56
inkiraz yada fetret
mensupları olarak kalırsınız. Siz içeride kalarak başımızı öne eğdiren ahlak ve töre yoksunluklarına karşı tepki vermeyerek hangi ahlak ve faziletin temsilcileri oluyorsunuz. Güldürmeyin, ağlatmayın, kahrettirmeyin. Zaman yeniden iman tazeleyerek içimizdeki virüsleri temizleme zamanıdır. Abdülsametler, Abdülcabbarlar sesini yükseltecek ki artniyetli konjontür hazretlerinin belalarından kurtulalım. Ehliyet ve liyakate, toplumla barışık, kendiyle barışık adam gibi adamlarız ve O.Durmuş ve A. Bukan'dan daha iyi bu harekete hizmet edecek potansiyele sahip insanlarız. Gölge etmesinler nefsi arzularına gem
95.65.209.99
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim