• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Çankırı : 18 °C
  • Antalya : 23 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Mehmet Silahsız AK Parti'den aday

Mehmet Silahsız AK Partiden aday
AK Parti'de Çankırı Belediye Başkan aday adayı sayısı işadamı Silahsız'la birlikte 5'e çıktı.

AK Parti'de Çankırı Belediye Başkan aday adayılarına bugün yeni bir isim eklendi: İşadamı Mehmet Silahsız.

Beraberinde eşi ve 3 kızı ile birlikte kendisine destek veren dostlarıyla birlikte AK Parti İl binasına gelen işadamı Silahsız aday adaylığı başvurusunu İl Başkanı Salim Çivitcioğlu'na teslim ettikten sonra toplantı salonunda kısa bir konuşma yaptı.

Mehmet Silahsız aday adaylığını açıkladı
 
Güzel olan her şeyin bir adım fazlasını yapacağız
 
 
 
İşadamı Mehmet Silahsız, Ak Parti Belediye Başkanlığı aday adaylığı için kalabalık bir grupla parti binasına gelerek başvuruda bulundu.
 
Ak Parti toplantı salonunda yapılan aday adaylığı başvuru törenine İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, Kadın Kolları Başkanı Fatma Öztürk, bazı meclis üyeleri, partililer ve Silahız’a destek için gelen vatandaşlar katıldı.
 
Adaylık başvurusu ile birlikte konuşan Silahsız, önemli olanın Çankırı olduğu mesajını vererek, herkesi kucaklayacağını söyledi.
 
Çankırı'ya hizmeti kendilerine borç bildiklerini ifade eden Silahsız, Çankırı için hayal ettikleri aydınlık yolda Çankırılılar'dan destek beklediğini ifade etti.
 
Şehre yeni bir enerji kazandırmak istediğini anlatan Silahsız, "Çankırı'mızı bu güzel şehri layıkıyla yönetme konusunda iddialıyım. Sorunları ve çözüm yollarını biliyoruz. Hizmette limit olmaz, biz şehrimizi en üst limitlere ulaştırma gayesinde olacağız. Bu yüzden bakış açımızı geniş tutuyoruz. Başka şehirlerle hatta ilçelerle bu güzel şehri kıyaslayamayız. Biz diyoruz ki, güzel yapılan her şeyi bir adım ötesine geçireceğiz, bir adım fazlasını yapacağız"” dedi.
 
Yapılmayanı yapmak için yola çıktığını dile getiren Silahsız, “"Siyasette makamlar geçicidir, bu iş bir bayrak yarışıdır. Bayrak, koltuk ve makamlar devredilebilir. Olanı yıkmak için değil, yapılmayanı yapmak için göreve talibim." şeklinde konuştu.
 
Silahsız, projelerini ve şehir için yapmak istediklerini önümüzdeki günlerde basın mensupları ve vatandaşlarla yapacakları toplantılarda açıklayacağını kaydetti.
 
İl Başkanı Salim Çivitcioğlu ise Çankırı'daki tüm il, ilçe ve belde belediyelerini kazanacaklarını iddia ederek, beldelerle birlikte 15'de 15 yapmak için yola çıktıklarını ifade etti.
 
Katılımın yoğun olmasına dikkati çeken Çivitcioğlu, “"Adaylarımızın ne kadar değerli kişiler olduğunu görüyorsunuz. Ben her adayıma aynı mesafede ve aynı uzaklıktayım”" vurgusunda bulundu.
 
Başvuru dilekçesini İl Başkanı Salim Çivitcioğlu'na teslim eden Belediye Başkan aday adayı Silahsız, daha sonra parti binasının önünde kendisini bekleyen kalabalığa da kısa bir konuşma yaparak kendilerinden destek istedi.
 
Silahsız'ı parti binası önünde karşılayan AK Parti Çankırı Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ali Osman Atakul kendisini ayrıca tebrik etti.

akparti-mehmetsilahsizadaylikbasvurusundaesivecocuklariilebirlikte-cankiri-sozcu-resim-092.jpg

akparti-cankiri-belediyebaskanadayisilahsizpartililerle-sozcu-resim-094.jpg

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
MİRZA
01 Kasım 2013 Cuma 19:05
NE OLURSAN OL SENDE GEL
Sevgili ÇANKIRILI mahlaslı kardeşim. Eğer ki her şeyi para pul ve Bld. Bşk. A. Adaylığını parti kuruluşunda bulunanlara dair bir öncelik olarak görüyorsan demokrasi anlayışını ve bir o kadar da adında belirttiğin gibi Çankırılı olduğunu yeniliklere açık değil gerilerde kaldığını ortaya koymuş bulunuyorsun ki YAZIK... İkincisi de seçilmese seçilen adayın, parti arkasında ne kadar çırpınacak demişsin ki öncelikli amacının ÇANKIRI değil şahsi menfaat parti ve taraf olduğun aday olduğunu gösterir ki ikinci YAZIK... Amaç A şahsı B şahsı değil ÇANKIRI ve ÇANKIRI'nın gelişimi olmalı Adı Çankırılı kardeşim...
85.103.96.126
esperenza
01 Kasım 2013 Cuma 18:48
usulen cevap
Belediye başkan adaylığı başvurusunda parti kuruluşunda bulunan insanlara has bir öncelik gören zihniyetin demokrasi anlayışının olmadığını görmüş olduk. Bld. Başkanlığını memur zihniyetli korkak insanların değil, ticari deneyimi olan cesur, genç, vizyonu geniş insanların yapması gerektiği herkesçe bilinmesi gereken bir gerçek. Ticaretiyle, üretimiyle onca olumsuzluğa rağmen, üreterek memlekete faydada bulunmak için var gücüyle çabalayan, ufku geniş Mehmet kardeşimize destek vermek, memleket için en hayırlısı olacağı kanaatindeyim. Orta Şekerli'yi yorumuna katarak atıfta bulunan arkadaşa selam ederim.
85.103.96.126
ÇANKIRILI
01 Kasım 2013 Cuma 04:40
..
Vallaha AKP Belediye Başkanlık aday adaylığının ücretini açıkladı herkes aday adayı olabilir. Zor bişey değil. Verirsin ücretini olursun aday adayı. Asıl mesele bu aday adayları bakalım seçilemeyince ne kadar çırpınacak adayın peşinde parti için? Mehmet Silahsız partinin kuruluşunda yoktu, partiyi bilmez ama verdi ücretini aday adayı oldu. Zaten destekleyenler de Orta Şekerli Cafedi oda 8 mi 10 mu ortak onlar.
88.240.64.186
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim