• BIST 101.892
  • Altın 190,254
  • Dolar 4,6043
  • Euro 5,3842
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • İzmir : 21 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 12 °C

Meteoroloji'den yağış uyarısı!

Meteorolojiden yağış uyarısı!
Önümüzdeki saatlerde kuvvetli yağış alacak 10 il açıklandı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; lodos fırtınası (50-70 km/saat) ile birlikte Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İstanbul ve Antalya çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), bu akşam saatlerinde Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Akçay ve Havran İlçelerinde çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR: Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege, zamanla Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli (30-50 Km/S), yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. 
 
METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kocaeli, Sakarya, Muğla, Antalya ve doğusu, Adana, Osmaniye ve Hatay kıyı kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu ile Amasya, Tokat ve Çorum için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. 
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin büyük bir bölümünde yağmur ve sağanak şeklinde yağışlar görüleceği belirtilerek, "Sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya ve Muğla, öğle saatlerinden itibaren Antalya il merkezi ve doğu ilçelerinde, akşam saatlerinde Adana, Osmaniye ve Hatay'ın kıyı kesimleri ile Çorum, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Amasya ve Tokat çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden, yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direklerin devrilmesi, deniz ve kara ulaşımında aksamalar gibi olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir" denildi.
 
RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege, zamanla Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli (30-50 Km/S) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. 
 
SİS UYARISI: Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA 
 
MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ile Balıkesir çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), bu akşam saatlerinde Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Akçay ve Havran İlçelerinde çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; Çanakkale çevreleri başta olmak üzere bölge genelinde, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. 
 
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in kuzey ve batı çevrelerinde, zamanla il genelinde ve Aydın, Muğla çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; Ege Kıyıları genelinde güney ve güneybatı, akşam saatlerinde Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. 
 
AKDENİZ: Parçalı, batısı zamanla çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri yarın (Pazartesi) bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazartesi) Antalya çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; yarın (Pazartesi) Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Doğu Akdeniz'de bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Pazartesi) bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; yarın (Pazartesi) bölgenin güneyinde, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın (Pazartesi) bölgenin batı kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) bekleniyor. 
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) Orta Karadeniz'in sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Malatya, Erzincan, Tunceli ve Elazığ çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. 
 
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim