• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 21 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 23 °C
  • Çankırı : 17 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 14 °C

Taksiciler Oda yönetimine tepkili!

Taksiciler Oda yönetimine tepkili!
Çankırı'da taksicilik yapan esnaf Şoförler Odası yönetiminin icraatleri karşısında tepkilerini ortaya koydular.

Çankırı'da taksicilik yapan bir grup esnaf mevcut Şoförler Odası yönetimine tepkili.

Uzun yıllardır taksicilik mesleği ile yaşamlarını sürdüren Birlik Taksi durağına bağlı olarak çalışan Nuri-Lütfü Tarhanacı ile Ferhat Çelik Sözcü18 Haber Merkezi'ne yaptıkları açıklamada "Yıllarca oda başkanlığı yapan rahmetli Haşim Uyanık başkanımıza büyük haksızlık yapmışız. Yaşadığımız sorunlara ve sıkıntılara çözüm üretmeyen mevcut Oda yönetimini üstlenmiş olduğu sorumlulukları yerine getirmeye davet ederken taksici esnafına da sahip çıkmaya davet ediyoruz" dediler.

ODA BAŞKANI TAKSİCİYE SIRTINI DÖNMÜŞ DURUMDA

Birlik Taksi çalışanlarından Lütfü Tarhanacı sözlerini "Son aylarda ülkede ve Çankırı'da yaşanan sıkıntılar biz taksici esnafını da mağdur etmeye başladı. Bazı arkadaşlarımız icra ve haciz işlemleriyle karşı karşıya geldi. Zorunlu trafik sigortasını ödeyemeyen esnaf arkadaşlarımız oldu. Sağlığını kaybederek çalışma zorluğu içerisine giren arkadaşlarımız mevcut. Bu arkadaşlarımızın yaşadıkları sıkıntılardan kurtulabilmeleri yönünde mevcut oda yönetimine müracaatta bulunduk. 'Sizlerin öncülüğünde esnaf arasında yardım toplayalım' dediğimizde Başkan Yardımcısı 'yapalım' dedi lakin Oda Başkanı Necati Akdoğan buna karşı çıktı. Buna rağmen Çankırı'da hizmet veren Örnek Taksi ve Terminal Taksi duraklarındaki arkadaşlarımızla organize olarak topladığımız yardımlarla zor durumdaki arkadaşlarımızın mağduriyetini ortadan kaldırma gayretine girdik. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz desteğe muhtaç arkadaşlarımıza destek verdi. Yaşanan duruma baktığımızda geçmişte yıllarca Oda Başkanlığı yapmış olan merhum Haşim Uyanık'ın kemiklerinin sızladığını düşünüyoruz. Kendisine büyük haksızlık yapmışız. Umarım bizi affeder" dedi.

YARDIMIN ÖNÜNDE YASAL ENGEL VAR İSE?

Birlik Taksi çalışanı Ferhat Çelik ise "Oda Başkanı yardım taleplerimiz karşısında 'Yasal engel var' diyor. Ama çeşitli festivallere 2-3 otobüs kaldırarak gidilmesinin önünde herhangi bir engel olmadığı anlaşılıyor! Çünkü kendisinin tuzu kuru! Oda'dan aldığı maaşla birlikte üst birlik'ten altığı maaşın miktarı hatırı sayılır düzeyde. Böylesi bir durumda taksici esnafının çektiği sıkıntıyı anlamamasını normal karşılıyoruz" diyerek tepkisini dile getirdi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
destek veren
06 Ocak 2013 Pazar 18:09
yanılan
otobüscü adına yorum yazan arkadaş sana cevap veriyorum sen otobüscü değil necati başkanın arkasındaki boş insansın senin biraz esnaf ruhun olsa başkana cevap ver dersin ama sen esnaf olamazsın yine de başkanın maaşı sana ne kadar dönüyor nasıl bir çıkarın var da başkana sözcülük yapıyorsun başkanın ağzı dili yok mu seni mi kiraladı esnaf arkadaşım kendine gel de sen başkana sor ve cevap al sen de kalsın...
95.5.93.187
otobüscü
20 Aralık 2012 Perşembe 17:28
maaş
Bşk nın maaşın merak edenlere ben söyleyim 1750 tl dir bu paraya son olaylar bile çekilme 120 tl zarar ederken kara geçti öncki yönetimi maaşını sorglarsak işin içiden sizde çıkamazsınz karadeniz yanlış koz oynuyosun bazen insanların iyi yönlerini de takdir etmek artı puan sağlar yönetim krl üyesi öztürk
78.162.5.125
YAŞAR BOZAN
18 Aralık 2012 Salı 08:51
HERKES İŞİNE BAKSIN
Sen Necati Başkanın maaşını ne yapacaksın. Yoksa başkan maaşını sen mi vereceksin, sen kendi işine bak. Bırakın bu boş lafları esnaf için bu güne kadar neler yaptınız onları anlat. Yoksa halen düğün davetiyesi mi dağıtıyorsun, macera peşinde misin, taksicileri de kullanmayı bırak işine bak.
85.104.108.24
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim