Üç maymunu oynayan 'Sadrazam Hakkı' ve...

Hayli uzun bir zaman oldu bu köşeden sizlere seslenmeyeli...

Nedenleri malum...

Ancak konumuz bu olmamalı... Olmayacak da...

2022'nin ilk ayını geride bıraktığımız şu günlerde, ülke gündemi ile birlikte yerel gündem de dört başı mamur bir hal içerisinde değil!

Gerek Çankırı'da gerekse ülkenin dört bir yanında vatandaşın öncelikli gündemi 'mutfaktaki yangın'ın hangi hallere bürüneceği!

Hele hele yaşadığımız şu kış günlerinin olumsuz doğa şartları da hayatımızın tam ortasında dururken...

"Gelecekten beklentin nedir?" diye şahsıma soracak olursanız 'enseyi karartmak' (!) tarzım değildir lakin ben bile zaman zaman 'normale nasıl bir geçiş yapacağız' (!) demeden duramıyorum.

Gelelim yazımızın başlığına...

*  *  *

Malumunuz Merkez'de yaklaşık 15 yıllık AKP'li İrfan Dinç 'dandik krallığı'ndan (!) sonra son 3 yıldan bu yana MHP'li İsmail Hakkı Esen 'sadrazamlık' (!) sürecini yaşamaktayız...

'Sadrazamlık' sıfatının gerekçesi olarak da, bağlı bulunduğu siyasi parti MHP'nin Cumhur İttifakı'nın 'küçük ortağı' olarak karşımızda durmasını gerekçe göstermemi lütfen kabul buyurunuz...

İşte tam burada 'gölgesinden korkan' (!) siyasetçiler yakıştırmasının hakkı verilmekte...

Sadrazam Hakkı (!) belediye başkanlığı öncesi Çankırı Merkez'de 'dandik kral' (!) olarak hüküm sürdüren İrfan ile yaptığı 'kirli ittifak'ın gereği "yolsuzluk ve suistimal" dosyalarının üzerinde oturmanın bedelini, AKP'nin Çankırı milletvekili Salim Çivitcioğlu karşısında ağır kaçmayacaksa "kedi-fare" oyununun kahramanı (!) rolünü oynamakta!

Bu arada 'Sadrazam Hakkı'nın yaşanan senaryoda kedi mi yoksa fare mi olduğu yönünde benden kopya istemeniz abes kaçar onu belirteyim.

Mevcut Belediye Başkanı 'gönüllü' (!) olarak özellikle 'dandik kral' dönemiyle ilgili olarak sergilemiş olduğu "üç maymun oynama" gayretini yani; "görmedim, duymadım, bilmiyorum" icraatini şahsen benim değil, Çankırı halkının nasıl değerlendirdiğini önümüzdeki ilk yerel seçimde 'görerek' ve de 'şahit olarak' yaşayacağımızı hatırlatmakta hiçbir beis görmüyorum...

Sözün özü; Merkez'in seçmeni 'Dandik Kral'a üç dönem rıza gösterdiyse, göstere göstere '3 maymunu oynayan Sadrazam'ın görevde almasına ikinci dönem 'asla' geçit vermez!

*  *  *

Uzun bir aradan sonra kaleme aldığım yazıda az da olsa Karatekin Üniversitesi Rektörlüğü makamında oturan zat-ı muhteremle ilgili üç-beş cümle sarfetmek istiyorum...

Bildiğiniz gibi bir önceki Rektör'le ilgili olarak Sayıştay raporları ile ortaya konulan 'görevde suistimal-vurgun' dosyaları sayfalarımızda yer aldı.  

Üniversitenin yeni rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi'nin geçmiş dönemle ilgili olarak Sayıştay Raporları ile ortaya çıkan iddiaların hukuksal sürecini başlatma adına 'gayret' göstermesi gerektiğini düşünüyorum. 

Sayın Çiftçi'ye buradan sesleniyor ve "Sayın Hocam; Görev süresi içerisinde yapmış olduğu olumsuz icraatleri ayyuka (!) çıkmış Eski Rektör ile ilgili 'hukuksal' düzeyde harekete geçmek için neyi bekliyorsunuz?" diyorum.

Ve son sözüm de okuyucularıma; Bundan böyle çok daha sık aralıklarla karşılaşacağız!

Sağlıcakla...

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum